Tarihçiler Hendek Bayraktepe’de

25-27 Haziran tarihlerinde Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü olarak bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Uluslararası Tarih Eğitimi” Sempozyumuna katılan hocalar Bayraktepe’de Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin misafiri oldular.

Hendek Haber 28.06.2014, 13:22 28.06.2014, 14:04
Tarihçiler Hendek Bayraktepe’de
240 akademisyen
Çeşitli ülkelerden ve Türkiye’nin dört bir yanında bulunan üniversitelerden  sempozyuma katılan 240 akademisyenin 162 bildiri sunduğu sempozyumun final yemeği Bayraktepe Tesisleri’nde gerçekleşti. Tarih yazımı, tarih eğitimi, eğitim tarihi konularında 39 oturumun yapıldığı sempozyumu Doç. Dr. Ahmet Şimşek organize etti.
Geçmişe iyi bakıyoruz, geleceği bilinçli yaşıyoruz
Sempozyuma katılan akademisyenlerle tek tek ilgilenen Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek ile ilgili bilgiler verdi. Bayraktepe’nin yapılış sürecini anlatan İnci, “Tarih kokan bir tepe de sizin gibi değerli tarihçileri ağırlamaktan son derece mutluyuz. Tarihin önemini farkında olan bir başkan olarak “Geçmişe iyi bakıyoruz, geleceği bilinçli bakıyoruz” sloganı ile çocuklarımıza bir nebze katkıda bulunabildiysek bundan şeref duyarız”dedi.
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu