banner194

Taraftarlar Gaffar Okkan’ın için yazdıkları şarkıyı okudular

Sakaryaspor - Diyarbakırspor maçı için Sakarya’ya gelen bir grup Diyarbakırspor taraftarı Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ettiler. Diyarbakırsporlular, Gaffar Okkan için yazdıkları şarkıyı okudular.

 Sakarya’ya gelen Diyarbakırsporlular 24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürü iken şehit düşen Ali Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ettiler. Emniyet Müdürlüğü yaptığı süre boyunca Diyarbakılıların gönlünde taht kuran Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ederek dua eden Diyarbakırsporluları Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci ve Sakaryasporlu taraftarlar karşıladı.

Diyarbakır ve Hendek arasında Ali Gaffar Okkan ismi ile özel bir bağ kurulduğunu söyleyerek, “Ali Gaffar Okkan  Diyarbakır halkıyla bütünleşti. Bölgenin insanıyla devlet arasındaki mesafeleri ortadan kaldırdı. Bir polis olarak yaptıkları gerçekten çok büyük başarıydı.  Biz şunu çok iyi biliyoruz ki, Ali Gaffar Okkan bugün artık bir gönül köprüsünün adıdır. İşte o, varlığıyla çalışmalarıyla yaşantısıyla bir gönül köprüsüydü. Biz idareciler bunu çok iyi tahlil etmeliyiz.”diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER