banner194
banner194

Tamamlanamayan Hendek MYO binasının tamamlanması noktasında destek olacaklarını belirttiler

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin (SUBÜ) SATSO ile gerçekleştirdiği işbirliği neticesinde Hendek Meslek Yüksekokulu’nun 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırlarına dahil edilerek bina inşaatının tamamlanmasına karar verildi.

Tamamlanamayan Hendek MYO binasının tamamlanması noktasında destek olacaklarını belirttiler

HENDEK MYO, ORGANİZE SANAYİ’DE EĞİTİM VERECEK


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Hendek’te bulunan 2. OSB’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (SATSO) Akgün Altuğ’un da bulunduğu ziyarette,  Hendek 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur ile yapılacak çalışmalar ele alındı. 

Rektör Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık üniversite sanayi iş birliğinin Sakarya’da güzel bir örnek oluşturduğunu belirterek, “üniversitenin uygulamalı eğitim modelinin önemli bir paydaşı da sanayidir” dedi. Yapımı devam eden Hendek MYO binasının OSB sınırları içerisine alınarak tamamlanması noktasında destek isteyen Rektör Mehmet Sarıbıyık, “temel amacımız toplumun, iş dünyasının ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik beceri ile donanmış nitelikli bireyler yetiştirmektir” Dedi.  Hendek 2.OSB’de Araştırma Merkezi, Teknopark ve laboratuvar gibi fiziksel imkânlar oluşturma ve bu alanlarda ortak çalışmalar gerçekleştirme konusunda da mutabık kalınan görüşmede SATSO Başkanı Akgün Altuğ, üniversiteyle ortak yürütülen çalışmaların hem eğitime hem de sanayi ve iş dünyasına büyük katkılar sağladığını ifade ederek, Hendek MYO’nun da sanayi sınırları içerisine alınması noktasında girişmelerde bulunacaklarını belirterek desteklerini ifade etti. 

2.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yönetim kurulu olarak Hendek MYO binasının tamamlanması noktasında destek olacaklarını belirtti.

Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Hendek Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nihat Kurt, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Boru, 2.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Hekim ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı güler
Aslı güler - 1 yıl Önce

ya burakın zamanında o binayı yapacam deyip yapmayanlarını masaya yatırın bakın gösterin kimler neden yarım burkamış, yazıktır ayıptır hala meydanlarda geziyorlar

Veysel
Veysel - 1 yıl Önce

bir ruyadır düşünmek ruya görmeyin size kimse orada iş yaptırmaz, önünüz tıkalıydı biraz acıldı diye herşeyi yapacağınızı düşünmeyin, kapanan kaç fabrika var onu açıklayın hendek 2. osb de kaç firma kapandı ondan bahsedin istihdam nekadar düştü ondan bahsedin

Kargalı
Kargalı - 1 yıl Önce

Hendek Ak Partinin yarım bıraktıkları sizemi kaldı bitmez o okul lanetli

SIRADAKİ HABER