Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Şehit Aileleri Hendek Bayraktepe’de Ağırlandı

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi nedeniyle, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’te bulunan şehit ve gazi aileleri ile Bayraktepe’de bir araya geldi.

Şehit Aileleri Hendek Bayraktepe’de Ağırlandı
“ Başkan İnci “ Şehit babası değilim ama şehit öğretmeniyim “

Analar ağlamasın

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, şehit ailelerini Bayraktepe’de ağırladı.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi nedeniyle, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’te bulunan şehit ve gazi aileleri ile Bayraktepe’de bir araya geldi. Şehit aileleri program öncesi Hendek Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Ziyarette Şehitler için dualar ve Kur-an-ı Kerim okundu. Daha sonra protokol ve şehit aileleri, şehitlikte bulunan şehitlerin anıtına karanfiller bırakarak dua ettiler.

Programa, Kaymakam Mustafa Ayhan, Belediye Başkanı Ali İnci, Garnizon Komutanı Üst. Teğmen Hasan Dağcı, Cumhuriyet Savcısı Vedat Temel, İlçe Emniyet Müdürü Metin Cetgeroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, , AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Gaziler, daire amirleri ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.

Cadde ve sokaklara şehit isimleri

Ziyaret sonrası şehit aileleri Bayraktepe’ye geçti. Başkan İnci misafirlerini yemekte ağırladı. Programda bir konuşma yapan Başkan İnci, şehitleri rahmetle anarak “ Hendekli şehitlerimizin birçoğu benim öğrencimdi. Şehit babası değilim ama şehit öğretmeniyim. Bugün ülkemizin refah ve huzuru, şehitlerimizin ve gazilerimizin mücadelesi üzerindedir.

İlçemizde birçok kültürden insan bir arada kardeş duygularıyla yaşıyoruz. Nasıl ki burada kardeşçe yaşıyorsak, akrabalıklar kuruyorsak, ülkemizin de her yerinde doğusuyla batısıyla kardeşçe yaşayabiliriz. Bunu hiçbir güç engelleyemez. İlçemizde de şehitlerimiz var, ağlayan annelerimiz var, inşallah bir daha şehidimiz olmaz, analarımız ağlamaz. Biz Hendek’te temsili bir şehitlik anıtı yaptık. Analar, babalar çocuklarının isimlerini gördükçe mutlu oluyorlar ve bizler de sizlerle bir arada olmaktan mutluyuz. İlçemizde, yeni açılan cadde ve sokaklara da şehitlerimizin isimlerini vererek onların yaşatacağız. Ülkemizin refahı ve huzuru için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum “ Dedi.

Şehitlerimiz vatanın bağrında ve milletin gönlünde her zaman daim olacak

Kaymakam Mustafa Ayhan da bir konuşma yaparak “ Bugün burada vatanı için canını feda eden şehitlerimizi anmak ve onları unutmadığımızı belirtmek için bir aradayız. Sizlerin çocukları şehit olmadan önce sizin çocuklarınızdı, şehit olduktan sonra da vatanın evlatları oldular. Şehit evlatlarımızın yeri bu vatanın bağrında ve milletin gönlünde her zaman daim olacaktır. Bu evlatlarımız bizim en değerli en kıymetli hazinelerimizdir.

Belediye Başkanımıza nezaketinden ve ilçemizdeki cadde sokaklara şehitlerimizin isimlerini vererek onları unutmadıkları için teşekkür ediyorum “ Dedi.

Program sonunda Başkan İnci şehit ailelerine Bayrak ve Kur-an-ı Kerim hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER