banner194

Sahte Para Yakalandı

Sakarya İl Emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 78 adet sahte 50 TL banknot para ele geçirildiği öğrenildi

Sahte Para Yakalandı
İlimiz Katlıpazar altında faaliyet gösteren bir büfeden muhtelif markalarda toplam 2.186 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilerek işyeri yetkililerinden U.Y.D. (19) isimli şahıs yakalanmış, yapılan idari ve adli işlemler neticesi Sakarya adli makamlarına sevk edilen U.Y.D. (19) isimli şahıs tutuklanmıştır.


İlimiz Hendek ilçesinde V.Ş. (47) isimli şahsın sevk ve idaresinde olan 81 BM … plaka sayılı araçtan toplam 2.640 kilogram karışımlı hileli akaryakıt ele geçirilerek şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır.


İstanbul ilinden gelecek iki şahsın eşkal bilgileri veriler bu şahısların sahte paralar ile ilimize gelecekleri ve ilimizde bu sahte paraları satacakları bilgileri alınması üzerine görevlilerimizce yapılan çalışmalar devamında; İstanbul ilinden gelen Ş.B. (47), C.K. (37) ile kendilerini karşılamaya gelen V.K. (30) ve E.H. (30) isimli şahıslar ilimiz merkezde 34 YA …. Plaka sayılı araçta oldukları halde yakalanmış, araçta yapılan aramada; A 04060144 aynı seri numaraları 78 adet sahte 50 TL banknot para ele geçirilerek el konulmuş, yapılan adli işlemler Sakarya adli makamlarına sevk edilen Ş.B. (47), C.K. (37), V.K. (30) ve E.H. (30) isimli şahıslardan Ş.B. (47) ve C.K. (37) isimli şahıslar tutuklanmıştır.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER