Bin Çeşit Yapı Market

Püsküllü, terörü lanetledi

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısını lanetleyerek, “Türkiye olarak her zamankinden daha çok kucaklaşmaya, kenetlenmeye ve sağduyuyla hareket etmeye ihtiyacımız var. Amacı korku ve kaos oluşturmak olan terörü ve destekçilerini lanetliyorum” dedi. 

Püsküllü, terörü lanetledi


Başkan İrfan Püsküllü, kandan beslenen ve amacı insanlar arasında kaos ve korku oluşturmak olan terörün bir kez daha alçak yüzünü gösterdiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: 

“Terör eylemlerinin sonuncusunu dün gece İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşadık. Üzüntümüz derin, yüreklerimiz acı dolu. Ancak yaşanan bu olaylar karşısında hepimiz sağduyulu olmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, kenetlenmek ve terörle destekçilerine duruşumuzdan bir adım geri atmadan dik durmak zorundayız.

Türkiye’nin içerisinden geçtiği bu kritik günlerde milletçe bir birimize her zamankinden daha sıkı sarılmalıyız. İstanbul’da ve ülkemizin değişik illerinde yaşanan terör saldırıları sonucu şehit olan asker ve polislerimize, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Allahtan rahmet, ailelerine yakınlarına da sabır ve metanet diliyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür, gün sağduyu ile kenetlenme günüdür”
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

Birlik ve beraberliğimizi korumak kimin görevi?
Ülkeyi yöneten Hükümetin ve o Hükümetin bir üyesi olan İçişleri Bakanının tabii ki.
Bu ülkede yaşayan vatandaşların ve yabancıların en önde gelen hakkı; yaşama hakkıdır.
20 TEMMUZ 2015 SURUÇ PATLAMASI,
10 EKİM 2015 ANKARA PATLAMASI,
12 OCAK 2016 SULTAN AHMET PATLAMASI,
17 ŞUBAT 2016 ANKARA PATLAMASI,
13 MART 2016 ANKARA PATLAMASI,
19 MART 2016 TAKSİM PATLAMASI,
27 NİSAN 2016 BURSA PATLAMASI,
1 MAYIS 2016 GAZİANTEP PATLAMASI,
7 HAZİRAN 2016 VEZNECİLER PATLAMASI
28 HAZİRAN 2016 ATATÜRK HAVA LİMANI PATLAMASI sonucunda yüzlerce vatandaşımız ve yabancı uyruklu kişi hayatlarını kaybetti.
Sorumlusu kim?
Ülkeyi yönetemeyen Hükümet ve bu Hükümetin İçişleri Bakanı.
Eğer hala "güvenlik zafiyeti yok" diyorlarsa.
bence o sağ duyuyu da, dik duruşu da, birbirimize sımsıkı sarılmayı da, kenetlenmeyi de İçişleri bakanına söyleyin. Çünkü halk olarak dayanacak gücümüz kalmadı. Üzüntünüzü ve sıkıntınızı ileteceğiniz makam biz değiliz..!

Atsız
Atsız - 4 yıl Önce

Kaos,
Korku,
Sağduyu,
Birlik ve beraberlik,
Kenetlenmek,
Terörle destekçilerine duruş,
Dik durmak...vb.
İktidarda bulunan sizsiniz. Yasama, yürütme ve yargı her şey sizin elinizde.
Şu sıraladıkların sizin iktidarınız tarafından yapılması gereken hususlar değil mi? Neyi kime şikayet edip, dert yanıyorsun?
Sıkıştığınız her konuda halktan bir şeyler bekleyen o sözlerinizden bıktık usandık artık. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yok. Bu iktidar vatandaşın yaşam hakkını korumaktan aciz durumda. Sen kalkmış bize sağduyu ve dik duruştan bahsetmektesin. O dik duruş zamanında PKK ve IŞİD terör örgütlerine gösterilseydi bu gün yaşanan bu katliamlar olmayacaktı. Püsküllü, biraz yürekli ol ve şu şikayet ve serzenişlerini halka değil de, Ankara'ya yap bakalım..

SIRADAKİ HABER