banner194

Polisin Denetlemeleri sonuç Veriyor

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü eğitim- öğretim döneminin başlamasıyla birlikte okul ve internet kafe denetlemelerine ara vermeden devam ediyor.

Polisin Denetlemeleri sonuç Veriyor
POLİSİN DENETLEMELERİ SONUÇ VERİYOR

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe merkezinde eğitim ve öğretim veren okullar da ve internet kafelerde uygulama yapmaya devam ediyor. Okulların açılmasıyla birlikte okullar çevresinde denetleme yapan ekipler, okul haricinde olan yabancı şahıslar hakkında Kabahatler Kanunun Emre Aykırı Davranıştan dolayı ceza yazıyor. Ekiplerin ceza yazması sonucunda okullar çevresinde artık yabancı şahısların olmadığı tespit edildi. İnternet kafeleri sık sık denetleyen ekipler, okul saatlerinde internet kafelerde oyun oynayan gençleri ailelerine bildiriyor. Okul saatinde kafeye öğrenci alan iş yeri sahipleri hakkında da işlem yapıyor. Denetlemelerin sıklıkla yapılması sonucunda ise iş yeri sahipleri öğrenci almaya cesaret edemiyor.

Emniyet yetkilileri, “çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde tamamlayabilmeleri önceliklerimizdendir. Öğrencilerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak, bu hizmetlere ilişkin koruyucu, önleyici ve destekleyici güvenlik tedbirlerini almak görevimizdir” dedikten sonra, okul ve internet kafe denetlemelerinin aralıksız devam edeceğini belirttiler.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER