banner194

Öğrencilerden Hendek Türk Hava Kurumuna Ziyaret

Hendek Türk Hava Kurumu Şubesi Hendek Yeni Yüzyıl ilköğretim okulu ve Hendek Mustafa asım ilköğretim okulu öğrencilerini misafir etti.

Öğrencilerden Hendek Türk Hava Kurumuna Ziyaret
banner180

 Bu gün saat 15.30 da Mustafa Asım İlköğretim Okulu Rehber Öğretmenlerin den Mustafa TAŞLIOĞLU ve Hendek Yeni Yüzyıl İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni Özay ÖZKAN  20 Öğrenci ile birlikte Hendek Türk Hava Kurumu Şubesine ziyarette bulundu.Model uçak kursları hakkında bilgiler alan öğrenciler Türk Hava Kurumunu sorular ile tanımaya ve öğrenme fırsatı yakaladılar. Çok çeşitli sorularla karşılaşan Hendek Türk Hava Kurumu Saymanı Bircan KONUK öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, Türk Hava Kurumu Hendek şubesinde yürütülmekte olan faaliyetler ve kurslar konusunda öğrencileri bilgilendirdi. 
Yapılan ziyaret Öğrenci ve Öğretmenlere yapılan ikram ve model uçakların incelenmesiyle sürdür. 
Okullarda öğrenciler ile yapılan model uçakların 23 Nisan da uçurulmaları konusunda planlamaların sürdürüldüğünü belirten rehber öğretmenler. Hava şartlarının durumuna göre bu tarihte bir dizi faaliyet yapacaklarını dile getirdiler. 
Hendek Türk Hava Kurumu Saymanı Bircan KONUK öğrenciler tarafından istenilen talepler doğrultusunda sürdürmekte oldukları ücretsiz kursların artırabileceklerini belirtti. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER