banner194

Öğrenci şehri Hendek

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Ünlü Gagavuz Ressam Mete Savaşan (Dimitri Savastin) ile birlikte Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan’ı makamında ziyaret ederek yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi.

Öğrenci şehri Hendek

Öğrenci şehri “Hendek”


Hendek’in bir öğrenci şehri olduğunu ifade eden Başkan İnci, yeni dönemde kültürel faaliyetlerin de yoğun olacağını söyleyerek, Ünlü Gagavuz Ressam Dimitri Savastin’in ücretsiz resim dersi vereceğini ifade etti. Öğrencilerin bu imkanı değerlendirmesi gerektiğini söyleyen İnci,  Hendek’in öğrencilerin hem eğitim görüp hem de sosyal ve kültürel aktivitelerini en ekonomik şekilde gerçekleştireceği bir ilçe olduğuna dikkat çekti. İnci, Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile birlikte gerçekleştirilecek projelere açık olduklarını ifade etti.

 

8500 öğrenci


Bu yıl Eğitim Fakültesinde 4500, formasyon öğrencisi olarakta 4000 kişinin Hendek’te eğitim göreceğini söyleyen Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, Başkan İnci’ye eğitime katkılarından dolayı teşekkür etti. SAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alparslan Okur’un bulunduğu ziyarette, Hendek’te eğitimin durumu konuşuldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER