Bin Çeşit Yapı Market

Muhalif Meclis Üyelerinden Belediye'ye ve Vekil İnci'ye Suç Duyurusu

Meclis Üyelerinden Belediye ve İnci hakkında suç duyurusu…

Muhalif Meclis Üyelerinden  Belediye'ye ve Vekil İnci'ye  Suç Duyurusu

Hendek Belediye Meclis üyeleri Hendek'te hukuksuz imar uygulamaları, usulsüz satışlar ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve Ali İnci Hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

MHP Hendek Belediye Meclis Üyeleri 6 Haziran 2015 Cuma günü Cumhuriyet Savcılığına bulundukları suç duyurusunda resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma suçunun tespit edilmesini istedi.

Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan MHP Meclis Üyeleri “Hendek Belediyesine ait taşınmazlar, Belediye kanununun 18.maddesine göre Belediye meclisinden karar alınması gerekirken, Belediye yetkilileri görevi kötüye kullanarak yeni oluşan meclisten yetki almadan Belediyenin taşınmazları devri ve satmasıdır.

“Sakarya Bölge idare Mahkemesi 18 uygulamasını bazı ada ve parsellerde iptal etmesine rağmen Hendek Belediyesi Mahkeme kararını uygulamadan vatandaşa ait olması gereken parselleri vatandaşa tekrardan fahiş fiyatla geri satmıştır. Biz meclis üyeleri de bu hukuksuzluğa dur demek adına suç duyurusunda bulunarak  adaletin tecelli etmesini arzu ediyoruz.” diyerek gerekli tüm işlemleri yaptıklarını ifade ettiler.Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
hendekli
hendekli - 5 yıl Önce

sayın hüdaverdi bahadır hakkında ilçe spor müdürü iken sürekli okul servis taşıma ihalelerini takip ediyor ve paravan şirketlerle kendi alıyor, çamlıca koopta ve hendek gül koopta perde arkasında dönen oyunlarda hep o ve kardeşleri var diye duyuyorduk, önce bu duyumları açıklasın veya inceletsin bir görelim, birşey çıkmaz ise inciye dava açabilir tabii ki...

SIRADAKİ HABER