banner194

Mobese Akyazıya Tamam Hendek’e Haram

Akyazı’da MOBESE için düğmeye basıldı. Ancak iki önemli karayolunun geçiş güzergahındaki Hendek ,güvenlik açısından son derece önemli bu hizmetten yoksun bırakılıyor..

Mobese Akyazıya Tamam Hendek’e Haram
Akyazı’da MOBESE uygulaması için düğmeye basılırken daha once Hendek Haberin gündeme getirdiği MOBESE uygulamasından Hendek mahrum bırakılıyor. Son dönemde özellikle üniversite öğrencilerinin sık sık şikayetçi  olduğu  akşam saatlerinde karanlık sokaklardaki güvenlik sorununa karşı MOBESE talebine ilçe emniyet müdürü talebin iletildiği ancak henüz gerekli onayın alınamadığını belirtmişti. Yaklaşık 2 milyon TL maliyeti olan MOBESE için bir kısım ödenek Emniyet Genel müdürlüğünce sağlanıyor, ancak İl özel idaresi ve Hendek belediyesininde bu maliyet için elini taşın altına koyması gerekiyor. Yazın gelmesiyle özellikle akşam saatlerinde olası güvenlik problemleri ve olayların takibinde MOBESE sisitemi büyük bir caydırıcı etken.
 
Hırsızlık ve Trafik kazalarına karşı Kesin önlem
 
Hızla büyüyen Hendek’te son dönemde özellikle başka illerden gelen hırsızlık çetelerinin gerçkeleştirdiği hırsızlık olaylarına karşı esnaf MOBESE’nin Hendek’te de mutlaka kurulması gerektiği düşüncesinde. Bu güne kadar MOBESE nin hiç gündeme getirilmemesinin düşündürücü olduğunu belireten Hendek’liler Akyazı’da kurulacak olan MOBESE sisiteminin neden Hendek’e kurulmadığını sorguluyor    

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER