banner194
banner194

Hesmek İlk Resim Sergisini Açtı

HESMEK ve Hendek Halk Eğitim Merkezi tarafından HGM’de resim sergisi açıldı. HESMEK(Hendek Belediyesi Sanat ve Eğitim Kursları) ve Halk Eğitim Merkezi tarafından Hendek Gençlik Merkezi’nde resim sergisi açılışı yapıldı. Serginin açılışını Hendek Belediye Başkanı Ali İnci yaptı.

Hesmek İlk Resim Sergisini Açtı
HESMEK İLK RESİM SERGİSİNİ AÇTI

HESMEK ve Hendek Halk Eğitim Merkezi tarafından HGM’de resim sergisi açıldı. HESMEK(Hendek Belediyesi Sanat ve Eğitim Kursları) ve Halk Eğitim Merkezi tarafından Hendek Gençlik Merkezi’nde resim sergisi açılışı yapıldı. Serginin açılışını Hendek Belediye Başkanı Ali İnci yaptı. Hendeğin sanatsal değerlere önem verdiğini vurgulayan İnci serginin hayırlı olmasını dileyerek resim sergisinin açılışını yaptı. Açılış sonrasında İnci tek tek resim sahipleriyle tanışarak resimlerini inceledi ve resim sahiplerini tebrik etti.6 yaşındaki ikizler, Aylin ve Selen Dedeoğlu’nun yaptığı çalışmalar Başkan İnci’nin takdirini aldı. Sergide Cüneyt Ak’ın yaptığı pastel boya çalışmalarda dikkat çekti .

“En önemli halka sanattır”

Sergide 60 kişi 180 eseriyle yer aldı. Kurs Hocası Adem Bulut, “Aileler çocuklarını yönlendirmeli. Çocukların resime ilgisi önemli, onların mucitlik yönünü ortaya çıkartır. Hayat bir zincirlemeden oluşur en önemli halkası sanattır.” diyerek, Başkan İnci’ye teşekkürlerini şu sözlerle iletti: “Daha önce farklı şehirlerde yapmış olduğum sanatsal etkinlikler vardı. Son 6 yıldır Belediye Başkanımızın öncülüğünde Hendek’te yaptığımız sanatsal etkinliklerin çok başarılı olduğunu söylemek isterim. Hendek’te ki sanatsal potansiyelin ilerde çok daha iyi noktalara geleceğinden eminim. Hendeğin bu kültürünü anlatan sergilerin gerek yurt içinde gerekse yurt dışında açma projemizi de hayata geçirmeyi istiyoruz.”


 
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER