Hendek’te Polis Günü Törenlerle Kutlandı

15 Temmuz Şehitleri Resim Sergisi açıldı , Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü Hendek’te törenle kutlandı. 

Hendek Haber 10.04.2017, 12:42 10.04.2017, 13:39
Hendek’te Polis Günü Törenlerle Kutlandı

Hendek Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen törene, Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Garnizon Komutanı Yzb. Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.

Hendek İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş’ın, çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk töreni sonrası İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Resim Sergisinin açılışı yapıldı.

Sizlerden aldığımız güç ve destek bizlere moral veriyor

Açılış öncesi Emniyet Müdürü İsmail Baş bir konuşma yaparak “Halkla beraber olunca güvenlik hizmetlerinin daha kolay ve etkin sağlanabileceğini ve toplum destekli polislik faaliyetlerine bu anlamda önem vereceğimizi ilk geldiğim günlerde belirtmiştim. Bugün üçüncü yılımı dolduruyorum. Polis Bayramının ilçemizde Milli Bayram havasında kutlandığını görünce, çalışmalarımızın yerine ulaştığını düşünüyorum. Bu süreçte çok şeyler yaşadık. 15 Temmuz hain saldırıyı unutamıyorum. Tüm Hendek halkının ilçe emniyetinin önünde kenetlenmesini unutamıyorum. Vatanına, milletine sahip çıkışını unutamıyorum. O gece Özel Harekatta görevli arkadaşlarımızın şehit edilişini unutamıyorum. Sizlerden aldığımız güç ve destek bizlere moral veriyor. O hain girişimden sonra da Türk Polis Teşkilatı olarak gece gündüz ayaktayız. Bu süreçte görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tarih o arkadaşlarımızı kahraman olarak yadedecektir “ Dedi.Konuşmanın ardından, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili hazırlanan slayt ile İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin Çanakkale Şiirini okudukları klip gösterisi yapıldı.
Slayt gösterisi sonrası, 15 Temmuz Şehitleri Resim Sergisi, okunan dualar eşliğinde açıldı. Serginin açılış kurdelesini, Kaymakam Orhan Burhan,  Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Garnizon Komutanı Yzb. Deniz Kün, Sakarya Büyükşehir Başkan Vekili Şenay Sakal, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, Kuva-i Milliye Onursal Başkanı Rüştü Çürüksulu, hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kesti.

Açılış sonrası sergi gezildi. Misafirlere emniyet önünde ikramlar yapıldı.

Yorumlar (4)
Ali Uğurlu 5 yıl önce
172 nci yılını dolduran Emniyet genel müdürlüğü'nün her seviyedeki elemanını tebrik eder, "DEVLETİN POLİSİ" olma çabası içerisindeki dürüst ve çalışkan polislerimize, başarılarının devamını dilerim..
Dobra Dobra 5 yıl önce
Devletimizin Polisinin polis haftası kutlu olsun. Bu vesileyle şehit olan tüm polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Tüm resmi bayramlarda ve anma günleri ile diğer resmi etkinliklerde kullanılan şu kürsüye dikkat çekmek istiyorum..!
Resmi bayramlar Hendek Kaymakamlığının sorumluluğunda yapılmaktadır. 10 kasım ve diğer resmi anma günleri ve etkinlikleri de Kaymakamlığın koordinesinde yapılıyor. gerek Hendek Atatürk stadyumunda, gerekse de Hendek Cumhuriyet Meydanında yapılan bu faaliyetlerde kullanılan kürsünün üzerinde "Hendek belediyesi" yazısı var.
Şimdi soruyorum; Kaymakamlığın bir kürsü yaptıracak kadar imkanı yok mu Allah aşkına.
Neden tüm etkinliklerde bu kürsü kullanılıyor? Bırakın Hendek Belediyesi, isminin yazılı olduğu kürsüyü belediyenin kendi etkinliklerinde kullansın.
Ama, Hendek Kaymakamı veya diğer resmi zevat, önünde Hendek Belediyesi”lığı yazılı kürsüden konuşma yapmaz.Sayın Hendek Kaymakamı, bu konuu hemen halletmesi gerekir. Gerçekten de hiç yakışmıyor.
Dobra Dobra 5 yıl önce
Mülki amir olarak Hendeğin en önde gelenine bu kürsü asla yakışmıyor. Daha önceki yıllardaki alışkanlıklar devam ediyor.Geçmişte eski kaymakam mustafa ayhan zamanında 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim resmi bayramlarında stadyumda yaşanan poster krizlerinde; Kaymakamlıkça, “Hendek Belediyesi asmış” gibi mazeretler üretilmişti. Kaymakamlık tüm bunları yapmaktan aciz değil kanımca. Sayın Hendek kaymakamı bir daha poster krizi yaşanmaması ve uygun olmayan kürsünün kullanılmaması için tedbir alması, Kaymakamlık olarak belediyenin ardında kalmaması gerekir.
Eğer bunlara dikkat edilirse, yapılan törenlerin, anma günlerinin ve resmi etkinliklerin de anlam ve önemi daha görkemli olacaktır.
Haydi Sayın Kaymakam, bu zor bir şey değil..!
Ali kemal 5 yıl önce
Hendek meydanında yapılan polis haftası töreninde kurulan kürsüde de Hendek belediyesi yazıyordu.Ben de gördüm.
Ne alaka.
Kaymakamlığın bir kürsü yaptıracak kadar parası yoksa biz hendek halkı olarak bir mobilyacıya yaptıralım.
Kaymakamlık her şeyi belediyeye devretmiş sanki.
Hendeği kim yönetiyor?
Hendeğin mülki amiri, belediye başkanı mı?
herkesin yerini ve haddini bilmesi lazım.
İki önceki kaymakam mustafa ayhan zaten Ali İncinin emir eri gibi davranıyor, hep bir adım sol gerisinden gidiyordu. İpleri tamamen onun eline vermişti.
Aynı şekilde olmasın sakın.
Yakışmıyor Hendek'e.
0
hafif kar yağışlı