banner194
banner194

Hendek'te "özel çocuklar" istihdam edilecek

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret ederek Şehit Ali Borinli İlköğretim ve İş Okulu faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler veren Koordinatör Cemil Cebecioğlu; Başkan İnci’den çocukların işe yerleştirmeleri konusunda destek istedi.

Hendek'te

  Hendek’te herkese iş var

“Özel çocuklar” işe yerleştirilecek

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret ederek Şehit Ali Borinli İlköğretim ve İş Okulu faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler veren Koordinatör Cemil Cebecioğlu; Başkan İnci’den çocukların işe yerleştirmeleri konusunda destek istedi. Başkan İnci, çocukların Hendek’te çeşitli fabrikalarda istihdam edilmesi için söz verdi.

Şehit Ali Borinli İlköğretim ve İş Okulu Koordinatörü Cemil Cebecioğlu, Türker Özen, SAÜ Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Bölümü Öğretim Görevlisi, Fidan Yeliz Özbey,SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri Özcan Duran ve Hasan Şimşek Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret ederek özel eğitimli çocukların istihdam edilmeleri konusunda destek istediler.


“Bize destek olun”

Başkan Ali İnci’ye Şehit Ali Borinli İlköğretim ve İş Okulu’nun bahçesinin kilitli parke yapılması ve spor alanlarının oluşturulmasına verdiği katkıdan dolayı teşekkür eden Koordinatör Öğretmen Cemil Cebecioğlu; "Engelli çocuklarımız için iş okulu oluşturduk. Ağaç işleri, el sanatları, galoş üretimi, resim dallarında eğitimler veriyoruz. Bu çocuklar çalıştıkları kurumların adeta robotu oluyorlar. Ancak istihdam konusunda yeterli tanıtım yapılamadığından, çocuklar tekrar kendi dünyalarına dönüyorlar. Bu çocuklar komut ile işe başlar, komut ile işi bitirir. Yeter ki işlerini, benimsesinler. Benim sizlerden isteğim bu çocuklara iş ahlakının ve ayakta durmalarının öğretilmesinde bize destek olmanız, onları üretimin içine çekebilmeniz" diyerek, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’den öğrencilerin istihdam edilmeleri konusunda destek istedi.

Özel çocuklara özel iş

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, toplumun her kesiminin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirterek bu konuda da ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Kendisinin eski bir eğitimci olduğunu söyleyen Başkan İnci, “Herkesin yapabildiği bir iş mutlaka vardır. Önemli olan kimin ne iş yapabileceğini iyi belirlemek ona göre eğitim almasını sağlamaktır. Hendek, bugün anonsla işçi arayan duruma gelmiştir. Bu özel çocuklarımızın da ilçemizde bulunan fabrikalarda istihdam edilmeleri için fabrika yöneticileri ile bizzat görüşüp destek isteyeceğiz. Bizim için her insan aynı değerde ve özelliktedir.”diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2013, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fidan Özbey
Fidan Özbey - 7 yıl Önce

desteğinden ötürü başkanımıza teşekkürler...

SIRADAKİ HABER