Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek'te Osmanlıca kursu sertifikaları verildi

Hendek Halk Eğitim Merkezi ve Hayrat Vakfı tarafından verilen Osmanlıca kursunun ilk öğrencilerine sertifikaları verildi.

Hendek'te Osmanlıca kursu sertifikaları verildi

  OSMANLICANIN İLK MEZUNLARI

387 kursiyer sertifika aldı

Hendek Halk Eğitim Merkezi ve Hayrat Vakfı tarafından verilen Osmanlıca kursunun ilk öğrencilerine sertifikaları verildi.

Hendek Halk Eğitim Merkezi ve Hayrat Vakfı işbirliğinde Hendeklilere Osmanlıca kursu verildi. Kursu tamamlayan öğrencilere Hendek Ticaret Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Törene Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve vatandaşlar katıldı. Hayrat Vakfı’nın tanıtımıyla başlayan program Kuran-an-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Programa konuşmacı olarak katılan Hayrat Vakfı Hendek Temsilcisi Süleyman Akdağ, Ali İnci ve ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.

“Halkımızı Osmanlıcayla buluşturduk”

Hayrat Vakfı Sakarya Temsilcisi Abdurrahman Kemaloğlu, kurs Hocası Ferhat Gülenç ve Hayrat Vakfı Hendek Temsilcisi Süleyman Akdağ’ı tebrik ederek ” 900 halk eğitim merkezinde halkımızı Osmanlıcayla buluşturmuş olduk. Osmanlı Türkçesi kursumuzla biz tarihinden kopmuş milletimizin tekrar göklere yükselmesi için böyle bir protokolle nasiplenmiş olduk. Desteklerinden dolayı Başbakan’ımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Kültürel Mirasımıza Birlikte Sahip Çıkalım”

Osmanlıca Kursu Koordinatörü Ferhat Gülenç ,“ Bizler Osmanlıcayı çok iyi bilmeliyiz ki geçmişle gelecek arasındaki köprüyü sağlam kurabilelim. Bu millet dedeleriyle bağını koparmak istemiyor. Bizde Hayrat Vakfı olarak tüm gayretlerimizle onlara destek veriyor ve bu uğurda muvaffakiyetler diliyorum. Gayretimiz, Hendek’in güzel insanlarının bu güzel lisanı öğrenmelerine vesile olmak ve bu kültürel mirasımıza birlikte sahip çıkmaktır. Talep olduğu takdirde her zaman bu kursları açmaya devam edeceğiz. Yaz döneminde de kurslarımız açılacaktır ” Dedi.

“Bende Osmanlıcayı öğreneceğim”

Kursiyerleri tebrik eden Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, “Bu konuşmalardan sonra bende Osmanlıcayı öğreneceğim. Bende kurslara katılacağım inşallah. Hendek’imizde Hayrat Vakfı’nın bu şekildeki çalışmalarını canı gönülden kutluyoruz. Bizde onlara ve hepinize yardımcıyız ve bunu inşallah daha da genişleteceğiz, okullarımızda da gelişecek.1974 İmam Hatip’te okurken Osmanlıca vardı, fakat sonra kaldırıldı. Osmanlıca bizim dönemimizde kaldırılmış oldu. Yaşımız ilerlemiş olsa da öğrenmek kolay olacak inşallah, hepinizi kutluyor, tebrik ediyorum” Dedi.

“Mutluluk Duyuyorum”

Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan emeği geçen herkesi tebrik ederek “Hendek İlçemizde de böyle bir çabanın olması çok güzel. Her yaşta kursiyere Osmanlıca Türkçesi öğretildiği için ilçe Kaymakamı olarak mutluluk duyuyorum. Öncelikle emeklerinden, işlerinden zaman ayırarak kursa katılan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Hayrat Vakfı ile“Hayat Boyu Öğrenme” programı kapsamında gerçekleşen programda emeği geçen Hayrat Vakfı’na ve Hendek Halk Eğitim Merkezi personelimize teşekkür ediyorum. Osmanlıca bilen kursiyerlerimizin sayısının her geçen gün artması bizi sevindirecek” Dedi.

Program sonunda, Hendek Belediyesi çalışanlarından Yasemin Çetin Kırca, Sosyal Bilgiler öğrencisi Gülcan Şen ve Hacı Mustafa Kandaz, kurs ile ilgili görüşlerini dile getirdikten sonra, Kaymakam Mustafa Ayhan ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci kursiyerleri tebrik ederek sertifikalarını verdi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
sda
sda - 7 yıl Önce

s

ZİYA
ZİYA - 7 yıl Önce

düşünce güzel faaliyet güzel tören güzel daha ne olsun allah bu kursi̇yerlerin sayisini artirsin

SIRADAKİ HABER