Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek’te Kuran-I Kerim Ziyafeti Düzenlendi

Sakarya ili Hendek İlçe Müftülüğünün düzenlemiş olduğu Kuran Günleri Etkinlikleri kapsamında bu geçe saat : 18:15 de başlayacak olan programa bir birin den eşsiz sesleriyle ilçemizde görev yapan din görevleri kuran ziyafeti verdi.

Hendek’te Kuran-I Kerim Ziyafeti Düzenlendi
Sakarya ili Hendek İlçe Müftülüğünün düzenlemiş olduğu Kuran Günleri Etkinlikleri kapsamında bu geçe saat : 18:15 de başlayacak olan programa  bir birin den eşsiz sesleriyle ilçemizde görev yapan din görevleri kuran ziyafeti verdi.


Milletimizin yetiştirdiği, azmin, fedakarlığın, hizmetin ve hasbiliğin sembolü olan hafız Abdurrahman GÜRSES Hocamızın aziz hatıralarına ithafen “Hafız Abdurrahman GÜRSES kur’an günleri” programı düzenlenlendi.

Düzenlenen geceye Hendek Kaymakamı Mustafa AYHAN, Hendek Belediye Başkanı Ali İNCİ, Hendek Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal SOFU , Hendek Kuvayi Milliye Derneği Başkanı Rüştü ÇÜRÜKSULU yanı sıra çevre ilçeler ve ilden gelen çok sayıda din görevlilerinin katıldığı gözlemlendi. 


Tıklım tıklım dolu olan camide bayanlar Caminin alt bölümü ve Hendek İlçe Müftülüğünün konferans salonuna kurulu olan projeksiyon cihazları ile Kuran dinletisine katılırken. Cami dışarısında kalan kişiler için hazırlanmış diğer bir projeksiyon ile cami dışarısında kalan kişilerinde programa iştirak etmeleri sağlandı. Yoğun ilginin olduğu Kuran-ı kerim gecesinin sürekli hale getirilmesi için çalışmalar yürütüldüğüne değinen Hendek Belediye Başkanı Ali İNCİ, bu tarz faaliyetlerin artırılması için gerekli olan her şeyin yapılmasına değindi. 
İlçemiz Hendeğin Soğuksu Köyünden Olan ve Türkiye genelinde “KURRA HAFIZLARININ REİSİ” olarak bilinen Abdurrahman GÜRSES aziz hatıralarına ithafen düzenlenen gecede GÜRSES hocanın hayatı konusunda birde slayt gösterisi düzenlenerek, geceye katılan cemaat bilgilendirildi.
Kılınan Yası namazının ardından Yoğun katılımla düzenlenen kuran gecesi sona erdi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER