banner194

Hendek’te Doğa Yürüyüşü Düzenlendi

İlki gerçekleşen Sağlıklı Yaşam Doğa Yürüyüşüne Hendek Belediye Başkanı Ali İnci önderlik etti.

Hendek’te Doğa Yürüyüşü Düzenlendi

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen Sağlıklı Yaşam Doğa Yürüyüşüne çeşitli yaş gruplarından bay bayan yaklaşık 150 kişi katıldı. Hendek Gençlik Merkezi (HGM) önünden başlayan yürüyüş öncesi konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci;  “İnşallah bu ilkini yaptığımız halk yürüyüşlerimiz gelenekselşerek devam edecek.Gençlik yıllarımda bu yollarda yürüyen sadece bendim, ancak bugün an az yürüyen ben oldum.


Gelenekselleştireceğimiz bu yürüyüşlerimizde güzergâhımız farklı farklı yerler olacaktır. İlk yürüyüşümüzü bugün Uludere mevkiindeki tensip bendi olacaktır. Buradan mesafesi gidiş-dönüş 6 km dir. Mecburiyet yoktur bu nedenle içimizde ilk yürüyüşte zorlananlar olabilir. Sonuna kadar yürümek zorunda değilsiniz, istediğiniz yerden dönebilirsiniz” dedi.Konuşmanın ardından Beden Eğitimi Öğretmeni Fahri Küt tarafından kültür-Fizik hareketleri yaptırılarak adale ısınması sağlandı. Hareketlerin bitiminde yürüyüş başladı. İlki yapılan “Sağlıklı Yaşam Doğa Yürüyüşü”  Hendek Müftüsü Ekrem Saylam, Belediye Meclis Üyesi Arif Tiryaki, Hendek AK Parti Kadınlar Kolu Başkanı Gülşen Fatma Dursun ve vatandaşlar katıldı.


Yürüyüşe katılanlara kahvaltının ve çorba ikramı yapıldı. Başkan İnci, her hafta cumartesi günü saat 07.00’de Hendek Gençlik Merkezi (HGM) önünden çeşitli güzergâhlara yürüyüşlerin devam edeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER