Bin Çeşit Yapı Market

Hendek'te Büyük Şölen

25 Mart 2012 Pazar günü saat 13:00‘de, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRKSOY (Uluslar arası Türk Kültürü Teşkilatı), Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Hendek Belediyesi’nin Hendek İlçe Meydanında ortaklaşa düzenleyeceği “Türk Dünyası Kültür Şöleni”13 Türki Devletin katılımıyla gerçekleşecek.

Hendek'te Büyük Şölen
 25 Mart 2012 Pazar günü saat 13:00‘de,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRKSOY (Uluslar arası Türk Kültürü Teşkilatı), Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Hendek Belediyesi’nin Hendek İlçe Meydanında ortaklaşa düzenleyeceği “Türk Dünyası Kültür Şöleni”13 Türki Devletin katılımıyla gerçekleşecek. 13 ülkeden yaklaşık 150 kişilik halk oyunu ekibinin katılacağı şenliklerde Sakarya’dan, Kafkas, Karadeniz, Roman, Geyve-Taraklı ve Gürcü Batum halk oyunları ekipleri de yer alacak. Hendek Emniyet Müdürlüğü önünden yürüyüşle başlayacak olan şenlik, Hendek Meydanı’nda devam edecek. Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci, şenliğe tüm Sakaryalıları davet ederken şenlikte yer alacak ülkeler şunlar: Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan, Altay (R.F), Başkurdistan (R.F.), Gagavuz Yeri (Moldova), Hakas (R.F.), Tataristan (R.F.), Tıva (R.F.), Kırım (Ukrayna) ve Dağıstan
 
10 günde Türkiye’yi gezecekler
Türk kültürünü araştırmak, yaşatmak ve geniş kitlelere tanıtmak amacıyla 1993 yılında Türk Cumhuriyetleri’nin kültür bakanlarının imzalarıyla kurulan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Kültür Bakanlığı tarafından 19-30 Mart tarihlerinde düzenlenen programa 13 ülkeden 250 sanatçı katılarak İstanbul, Ankara, Bilecik, Kütahya, Kocaeli, Bilecik, Hendek, Eskişehir, Karaman, Adana, Hatay, Çankırı, Elazığ, ve Kayseri’de gösteriler yapacaklar. Hendek Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı programa Sakarya’da bulunan hemşehri ve soydaş dernekleri de katılım sağlayacaklar. Hendek Belediyesi programda konuklarına keşkek ikram edecek. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER