Hendek’te bulunan mimar ve mühendisler toplandı

Bayraktepe Tesisleri’nde, Başkan İnci’nin misafiri olan mimar ve mühendisler, kahvaltıda biraya geldi. Programa Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Hendek’te bulunan mimar ve mühendisler katıldı.

Hendek Haber 11.11.2014, 15:10 08.02.2018, 12:00
Hendek’te bulunan mimar ve mühendisler toplandı
Toplantıda ilk olarak Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Mimar Nihat Şen bir konuşma yaptı. Şen, Dünya Şehircilik Günü’nü kutlayarak “ Hendek geçmişten bu güne kadar çok önemli yol katetti. Şehirleşme sadece binaların düzgün yapılmasıyla alakalı değildir. Şehirleşme bir kültürdür, sosyal yaşamdır, sağlıklı yaşam alanıdır. Şehirleşme üç yıllık, beş yıllık periyotlarda değil, yirmi yıllık gelişimlerle şehirleşmenin planları bugünden yapılmaktadır. Edindiğimiz bilgi deneyim ve tecrübelerimizi en verimli şekilde bu topluma aktarmak durumundayız.   Hepimizin çok büyük sorumlulukları var. Hep birlikte Hendek’i artık kabuğuna sığmayan, dışa taşan ve çok büyük metropollere yakın, birçok kültürün yaşadığı ilçemizi çok daha ileriye götürme inancındayım. Bu konuda herkesin destek vermesini bekliyoruz “ Dedi.  


Hendek Dünya ile yarışıyor

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de konuşmasında, şehirleşmenin önemine değinerek “ Bügün Şehircilik Günü nedeniyle biraraya geldik. Hendek’imizi hep birlikte çok güzel bir konuma getirdik. Sizler Hendek’te estetik projeler, estetik binalar yapın. Baktığımız zaman güzel estetik binalar yapıldı. Bunu daha da geliştirebilirsiniz. Hepinizden beklentilerimiz daha fazladır belediye olarak, şu anda köylerimiz var, köylerimize yeni yeni projeler yapmamız lazım. Belediye amblemimizde beş yıldızımız var ve onlardan birisi de şehirciliktir. Bu amblemimizde Dünya haritası da var ve dedik ki Hendek’te olmazsa olmaz Dünya standartlarında bir şehircilik yapacağız. Biz geçmişe bakıyor, günümüzü bilinçli yaşıyoruz. Köylerimizin kendisine has özellikleri ve yaşam alanları var, köylerimiz ile alakalı projelerin o köylere has projeler olması lazım. Estetik binalar yaparak,  yaşam alanlarının çok daha güzel olmasını sağlamamız lazım. Hendek Dünya ile yarışıyor “ Diyerek, Hendek’te yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Hendek düzenli bir ilçe

İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar da bir konuşma yaparak “ Hendek imar yönünden ilçeler arasında en düzenli ilçedir. Baktığımız zaman yolları, binaları ve yapılaşması çok düzenli bir ilçe. Bu konuda mimarlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Şehirleşme sadece binalarla olmuyor, sosyal alanlar, parklar ve yeşil alanların da sağlanması gerekiyor “ dedi. 

Yorumlar (8)
Bina sakini 6 yıl önce
böylesine güzel toplantı yapıyorsunuz. birde mühendis arkadaşlara iskan konusunda gerekli çalışmaları yapmaları gerektiğini söyleseniz daha güzel olur. oturmuş olduğum sitede 3 yıldır iskan yok ve müteahhit hala iskanı almıyor. sebebi o eksiklik bu eksiklik şu eksiklik... 3 yıl geçmesine rağmen hala bodrum katlar yapılmadı. binada eksiklikler var. ve müteahhit dediğimiz arkadaş bir çok yerde bina veya site yapmaya devam ediyor. elindeki işleri tam anlamıyla bitirmeden. bunun gibi kaç tane daha müteahhit bu şekilde. lütfen buna da el atın artık.
Süleyman BALCI 6 yıl önce
Belediye calismanizi beyeniyor fakat. Servetiye caddei Yolu servetiy yolu Hala düzeltilmedi Sayın yetkılıler

Selam be sagılarımla
Dobra Dobra 6 yıl önce
i̇skan alabilmeniz için apartmanınızdan bir daireyi feda edin (!) bak hemen nasıl alacaksınız iskanları..!!
Bina sakini 6 yıl önce
öncelikle bu kadar üstünüze alarak cevap yazmanıza şaşırdım. o ünlemlerin boyutunu da anlayabilmiş değilim. neyin gerginliği var ise artık üzerinizde... iskan alabilmeniz için apartmanınızda bir daire feda edin demişsiniz. bunu anlayabilmiş değilim ne mantıklı yazdığınızı çözmeye çalıştım ama çözemedim.
Dobra Dobra 6 yıl önce
yeni apartman yaptırıp dairelerine ruhsat almak için ilgili mercilere başvuranlara sorun size anlatırlar. o ünlemin boyutunu anladığınızda da bu yaşanan rezilliklerin de sonu gelmiş olacaktır.
Bina Sakini 6 yıl önce
arkadaşım öncelikle yazdığım ilk mesajı nasıl okuyup yorumladın bilemiyorum. ama şunu bilmelisin ki ben daire sahibiyim müteahhitten aldım. ve bunun sıkıntısını tüm site çekiyor. ben oturup elektrik ve su faturalarını normalden yüksek bir şekilde ödüyorum. apartman yaptıran statüsünde değilim. bu rezilliğe vesile olanlar daire sahipleri değil ! o apartmanı yapıp sonra iskan almayan müteahhitler... ! adam 1 günde yapacağı işi 3 ayda yapıyor. 1 hafta bir usta geliyor, sonraki hafta başka usta... kaç defa ön ayak olundu birlik olunması ve bu sorumsuzluğun devam etmemesi için ama insanlar bir işe başlayıp yarım bırakma konusunda başarılılar. neyse bu haberin altını yeterince yorumlarla kirlettik. umarım dile getirmek istediğim sıkıntıya bir el atılır demek isterdim ama sanmıyorum...
hendekli 6 yıl önce
katılıyorum. tüm marifetleri binaları satana kadar ne yazık ki! ondan sonra ara ki bulasın. arızaları bile gidermiyorlar, ilgilenmiyorlar...tamamen ticarete dayalı planlar ve davranışlar... allah ıslah eylesin ne diyelim.
Dobra Dobra 6 yıl önce
tüm sorun, bu kişileri pişmiş kelle gibi sırıtarak başımıza getirenlerden kaynaklanmaktadır. sebep olanların yanı sıra olmayanlar da yanmaktadır. umarım hukuki yönden halkın tercihi yönünde bir sonuca ulaşılır. bu arada da başımıza kentimizi yönetsin diye getirilenlerin zihniyetini acı da olsa öğrenmiş oldular. umarım bu zihniyetin tekrar hendeği yönetmesine karşı onurlu bir duruş sergilenir.
18
açık
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı