banner194

Hendek’te Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Hendek Müftülüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Hendek’te Bayramlaşma Töreni Yapıldı
banner180

Ramazan Bayramı  bayramlaşma töreni Hendek Müftülüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı. Törene Kaymakam Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Jandarma Bölük Komutanı Üst. Ercan Çetin, Hendek Cumhuriyet savcısı Vedat Cebeci, İlçe Emniyet Müdür Vekili Bülent Ay, İlçe Müftüsü Ekrem  Saylam,  Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


Günün anlam ve önemini ifade eden ilk konuşmayı ev sahibi sıfatı ile ilçe müftüsü Ekrem Salyam yaptı. Müftü Saylam “Bir Ramazan ayını daha tamamladık ve bayrama erişmiş bulunuyoruz. Cenabı Allah bayrama günahsız olarak  çıkanlardan eylesin. Bu bayram ve bu bayramlardan sonra milli birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, birbirimize karşı saygı ve sevgimizi, muhabbetimizi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü ve derin bir şekilde devam ettirsin. ” Diyerek katılımcıların Ramazan Bayramı’nı kutladı.


Birlik ve beraberliğimiz bozulmasın


Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’de yaptığı konuşmasında “  Çok değerli Hendek’li  hemşehrilerim Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ailelerimize, çoluk çocuklarımıza nice bayramlara hep birlikte bizleri ulaştırsın. Hepinizin bayramını tekrar tebrik ediyorum. İnşallah nice bayramlarımızda birlikte oluruz. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum” Dedi.


Birliktelik hizmet olarak bizlere yansıyor


Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan’da yaptığı konuşmasında; “  Ramazan ayını müteakiben  bayramı idrak ediyoruz. Kutlamamıza ilçemizdeki siyasi parti yetkilileri, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımız yoğun bir katılım gösterdiler.  Bugün burada kardeşlik, birlik, beraberlik ve muhabbetle bir ramazan bayramını daha kutluyoruz. Hendek’imizde yapılan dostça çalışmaların birlik ve beraberlik içerisinde devam etmesini diliyorum. Bu birliktelik hizmet olarak bizlere yansıyor. İlçemizin güzelleşmesine katkı sağlayan herkesi tebrik ediyorum.  İyi bayramlar diliyorum” Dedi.

Bayramlaşma programı,  Hastane, Jandarma , Emniyet, cezaevi ve Melek Nişancı Huzurevi  ziyaretleri ile devam etti.
 


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2012, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER