Hendek’te 4 Mahallenin Su İsyanı

Hendek ilçesinin merkez mahalleleri ve uzak mahallelerinin tümüne SASKİ tarafından su saati takılmasının ardından yaşanan su kesintileri ve sorunlardan ötürü bölge halkı adına 4 Mahalle Muhtarı ortak serzenişte bulundu. 

Hendek Haber 16.08.2016, 16:35 16.08.2016, 16:38
Hendek’te 4 Mahallenin Su İsyanı

Hendek İlçesine bağlı A. Çalıca, Şehler, Çobanyatak ve Hallaç mahalle sakinleri sularının akmadığından şikayetçiler, Vatandaşlarla yaptığımız görüşmelerde 1-2 aydır sularının akmadığını  haftanın bir-iki günü gece geç saatlerde 10-15 dakika aktığına bu sürede akan suyunda bir işe yaramadığını belirttiler. 

"A. Çalıca, Şeyhler, Çaban yatak ve Hallaç mahalle sakinlerinin ifadelerine göre Mısır, Fındık ve diğer mahsullerin hasat zamanı olması sebebiyle dışarıdan gelen geçici tarım işçilerinin de yoğun olduğu bu mevsimde suyun hayati bir önem arz ettiği tartışılamaz, yaz aylarında hele de bu mevsimde gerekli olduğunda dikkate alınarak çözüm bulunmasını istiyoruz.

"Vatandaşın şikâyeti bununla bitmiyor susuz hayatın olamayacağını söyleyen vatandaşlar suyumuz yok musluğu açtığımızda hava basıyor hava bastığında sayaçların döndüğü söyleniyor demek oluyor ki biz kullanmadığımız suyun parasını ödemek zorunda kalıyoruz. Bizden tahsil edecekleri bu para helal olurmu ? bu parayı hangi vicdanla tahsil edecekler. SASKİ görevlileri bu durumu biliyor ama biz dertlerimizi anlatacak muhatap bulamıyoruz.”






 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
0
açık