Hendek’te 10 kilometrelik hat tamam

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Hendek Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi’nde hat çalışmalarının tamamlandığını, Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde ise kısa süre içerisinde testlere başlayacaklarını açıkladı.

Hendek Haber 09.04.2018, 14:54
Hendek’te 10 kilometrelik hat tamam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Hendek’te sürdürülen altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi’nde hat çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Keleş, Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde ise mekanik ekipmanların montajlarının tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

Bir mahalle daha eklendi
Dr. Rüstem Keleş, “Hendek’in Nuriye, İkbaliye, Yeniköy, Kalayık, Hüseyinşeyh, Bayraktepe ve Kahraman Mahallelerinde yaşanan su yetmezliği ve bulanıklık gibi sorunları ortadan kaldırmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda sona gelmek üzereyiz. Toplam 10 kilometrelik hatta son derece yüksek kalitede malzemeler kullandık. Hat çalışmalarımız kısa süre önce tamamlandı. Yine proje kapsamında inşa ettiğimiz terfi merkezinde mekanik montajlar bitti. 50 metreküp kapasiteli depomuz hazır. İnşallah kısa süre içerisinde hatların ve mekanik elemanların testlerine başlayacak, daha sonra hattı devreye alacağız. Bölgede 10 mahalleye daha sağlıklı ve bol su ulaştıracağımız Uludere Grubu 2. Kısım İçmesuyu Projesi için ise hazırlıklarımız sürüyor.”

Tesis gün sayıyor
Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde devam eden çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirten Dr. Rüstem Keleş, “23 mahalleye su ulaştıracak tesisimiz saatte 300 metreküp su arıtma kapasitesine sahip olacak. Mekanik ekipmanların montajları tamamlanmak üzere. Montaj işlemlerinin hemen ardından testlere başlayacağız. Tabiattaki canlılara gösterdiğimiz saygının bir örneği olarak tesis projesini bölgede bulunan 300 yıllık çınar ağacını da hesaba katarak revize etmiştik. Ağaca gözümüz gibi bakmaya ve gerekli bakımlarını yapmaya devam ediyoruz. İnşallah 2 milyon 300 bin liralık projemizin tamamlanmasıyla Nuriye, Yeşilköy, İkbaliye, Yeniköy, Kalayık, Hüseyinşeyh, Yukarıhüseyinşeyh, Hicriye, Muradiye, Güldibi, Bıçkıatik, Eskibıçkı, Esentepe, Akçayır, Hacimbey, Beylice, Çukurhan, Pınarlı, Bayraktepe, Köprübaşı, Dereboğazı, Kahraman ve Mahmutbey Mahalleleri dünya standartlarında arıtılan birinci sınıf içmesuyuna kavuşacak” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı