Hendek'te 10. Çocuk İftarı Düzenlendi

Hendek Belediyesi’nin 2004 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Çocuk İftarı” uygulaması bu yıl da devam etti.

Hendek Haber 02.08.2013, 10:15 02.08.2013, 11:49
Hendek'te 10. Çocuk İftarı Düzenlendi
Hendek Gençlik Merkezi’nde bu yıl 10.’su gerçekleştirilen “Çocuk İftarı”na; Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Emniyet Müdürü Metin Çetgeroğlu, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal, Kuran kursuna giden çocuklar katıldı.

Şehir, çocuğun duasıyla bereketlenir

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Kaymakam Mustafa Ayhan, Belediye Başkanı Ali İnci tüm masaları tek tek gezerek çocuklarla ilgilendiler.

Vali Mustafa Büyük ilk orucunu tutan Hendekli çocuklarla orucun bereketini paylaşmak için bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gayretlerinden dolayı çocukları tebrik eden Vali Mustafa Büyük, sözlerini “İnşallah hayatları boyunca tutacağı oruçların iftarları da böyle güzel sofralarda olur” diyerek tamamladı.

Orucun bereketini paylaşıyoruz

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci bu yıl çocuk iftarının 10.’sunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “Arzu ettiğimiz, çocuklarımızın masumiyetiyle, çocuklarımızın dudaklarından çıkan masum dualarıyla şehri bereketlendirmek ve Ramazan’da çocuklarımızla birlikte iftar yapmaktır. Bugün 1500 çocuğumuzla iftar yaptık.

Hayatınızda ilk yaptığınız şeyler, hayatınızda geriye dönüp baktığınızda unutamadığınız anılarınızdır.

Çocuklarımız ilk orucunu Hendek Belediyesi ile yani şehri ile beraber açarsa ileride şunu söyleyecektir: ‘Bizim şehrimizde çocuklar birlikte oruç tutar, birlikte iftar yapardı’ diyerek zihninde var olan bir gelenek oluşsun istedik.

Bunu da 10 yıldır devam ettiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Çocuklardan protokole sevgi seli

İftar öncesinde ve iftardan sonra masaları tek tek gezerek çocuklarla sohbet eden Vali Büyük, Kaymakam Mustafa Ayhan ve Belediye Başkanı Ali İnci’ye miniklerin de ilgisi büyüktü.

Protokol ile hatıra fotoğrafı da çektiren çocuklar, kendileri adına düzenledikleri Çocuk İftarı için Başkan İnci’ye teşekkür ettiler.


Yorumlar (0)
1
açık