banner194

Hendekli Öğrenciler Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ilçede bulunan Karadere ilkokulu ve Özel Bir Okul , Hendek Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.

Hendekli Öğrenciler Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler

ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ

Ziyarette, Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Kemal Atala, öğrencilere, hayvan sevgisi, hayvanları korumanın ve bakımevlerinden hayvan sahiplenmenin önemi hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler, hayvan barınağına getirdikleri mamalarla hayvanları beslediler.

Öğrencileri bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik eden Veteriner Kemal Atala, “Yeryüzünde var olan tüm hayvanlarında yaşam haklarına sahip olduklarını hatırlamamız açısından önemli bir gün. Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Her canlının yaşamına saygı duymalıyız ve hayvanlara sahip çıkmalıyız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza, her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi, hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu anlatmalıyız" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri
Nuri - 8 ay Önce

hendek'te köpekler bayanlara saldırıyor ne barınağından bahsediyorsunuz, bunların hepsi gösteriş, gidin bakın yeni mahalle köpek kaynıyor, bırakın bu seçim çalışmalarını

SIRADAKİ HABER