Hendekli Murat TRT HABER'de

Van’da meydana gelen deprem için başlatılan yardım kampanyasına 2 adet battaniye ile katılan bedensel engelli Murat Özer, TRT 1 Ana Haberde konu oldu. Murat, bugün saat 18.30 da yayınlanacak olan TRT 1 Haber programında yayında olacak.

Hendekli Murat TRT HABER'de
banner180
Murat Özer, pazarda ve düğünlerde sattığı balonlarla biriktirdiği  parasıyla Van’daki depremzedelere 2 adet battaniye alarak, örnek davranışıyla Türkiye gündemine oturdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da grup toplantısında, örnek davranışından dolayı teşekkür ettiği Hendekli Murat Özer, bugünde saat 18.30 da TRT 1 Haber programında yayına çıkacak.


Yardımın ne olduğunu daha iyi anladım
Annesiyle birlikte programa katılan Murat “ İmkanım olsa daha fazlasını yapardım. Biz engelliler daha önceleri evlerimize mahkum yaşıyorduk.  Daha sonra  Hendek Belediye Başkanımız Ali İnci bizlere tekerlekli akülü sandalye verdi. Bizler şimdi rahatlıkla kimseye muhtaç olmadan sokaklarda gezebiliyoruz. Bizlerin evlerimizden dışarı çıkmasını sağlayan Başkanımız Ali İnci’ye teşekkür ediyorum. Ben eve mahkum yaşarken yardımın ne olduğunu daha iyi  anladım. Daha sonra Van’daki kardeşlerimize ne yapabilirim diye düşünürken aklıma battaniye almak geldi. Oradaki kardeşlerimiz üşümesin. Allah onlara yardım etsin, bol bol dua ediyorum “ Dedi.  
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER