banner194

Hendekli esnaftan “esnaf ahlakı” örneği

Sokak ve caddelerin kirliliği ile sokak ve caddelerde biriken çöpler hepimizin sorunu. Evimizin ya da dükkanımızın önünün temiz olmayışından rahatsız olur ve yetkililerden bu konuda yardım isteriz. Ancak Hendek’te iki esnaf bu temizlik işini yetkililerin insafına bırakmayıp her sabah kolları sıvıyorlar.

Hendekli esnaftan “esnaf ahlakı” örneği
Hendek’te sokakta biriken çöpler, dolup taşmış çöp kovalarından yollara dağılmış çöpler ile bunlardan yayılan pis koku, görüntü kirliliği gibi konularda daha önce haberler yapmış; konuya ilişkin olarak yetkililerin dikkatini çekmeye çalışmıştık. Her haberden sonra durum toparlansa da bir süre sonra aynı manzara ortaya çıkıyordu.

 

İşte Hendek ilçe merkezinde esnaflık yapan iki vatandaşımız bu soruna duyarsız kalmayıp her sabah dükkanlarının önünü, dükkanlarının bulunduğu sokağı temizlemek için kolları sıvıyorlar. Söz konusu iki vatandaş dükkanlarının önünü temiz tutarken vatandaşın da takdirini kazanıyorlar ve Hendekli esnafın kendisine yakıştığı gibi davrandığının da birer canlı örneği oluyorlar.

 

İki esnafımızın bu örnek davranışı diğer esnafları da harekete geçirip yetkililerin de bu konuda dikkatini çeker mi bilinmez ama onlar şimdiden bütün duyarlı vatandaşların takdirini kazanıyorlar ve esnaf ahlakına örnek teşkil ediyorlar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2015, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep göz eren
zeynep göz eren - 5 yıl Önce

Önce insanlar kendilerini ve çocuklarını egitmeli içtiği ni yedigini paketini sokağa atmamalı insanlar sokakları izmarit çöplüğüne cevirmemeli. Ayrıca esnaf dedigin iş yerinin önünü süpürmeli.

SIRADAKİ HABER