Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek’e yeni terminal

Rasimpaşa Mahallesi’nde Hendek Orman İşletmesi’nin arkasına yapılan şehirlerarası otobüs terminali, kısa süre yapımı tamamlanarak hizmete girecek.

Hendek’e yeni terminal

Hendek Belediyesi, Rasimpaşa Mahallesi’ne yeni terminal yapıyor.

Rasimpaşa Mahallesi’nde Hendek Orman İşletmesi’nin arkasına yapılan şehirlerarası otobüs terminali, kısa süre yapımı tamamlanarak hizmete girecek.

Rasimpaşa Mahallesi’ne

Hendek Belediyesi’nin 2013 yılı içinde yaptığı yatırımlardan birisinin yeni otobüs terminali olduğunu vurgulayan Başkan İnci “Şu an mevcut otobüs terminali, gelişen ve büyüyen kentimize küçük gelmektedir. Kemaliye Mahallesi kentsel dönüşüm alanı içerisinde kalan ve fiziki olarak yetersiz olan mevcut otobüs terminali yerine, Rasimpaşa Mahallesi’nde bulunan Orman İşletmesi’nin hemen arkasına yeni bir otobüs terminali inşa ediyoruz.”dedi. Son derece modern

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, “Söz konusu yerde inşa edilen otobüs terminali, kentimizin büyüklüğüne uygun ve modern bir şekilde dizayn ediliyor. Hizmet kapasitesi açısından mevcut otobüs terminalinin en az 2-3 katı büyüklüğünde düşünülen yeni otobüs terminalinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği büfe, kafeterya ve sosyal birimler de mevcut olacak” diye konuştu.

Bölgeye ticari hareketlilik

Yapımı devam eden yeni otobüs terminalinin yerinin her açıdan uygun olduğunu sözlerine ekleyen İnci, “Yeni otobüs terminalinin ilçemizin ortasından geçen D-100’ün karşısında olması birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Yeni otobüs terminali hem modern yapısı ve geniş kapasitesi ile bu alandaki boşluğu dolduracak, hem de inşa edileceği bölgeye ticari anlamda büyük bir hareketlilik kazandıracaktır" ifadelerini kullandı.

Yok yok

Hendek Belediyesi tarafından yapılan terminal binasının ön cephesinde şehirlerarası otobüslerin bekleme ve park yerleri mevcut. Toplam zemin kat ve 1. kat olmak üzere 1472 m2 oturum alanına sahip olan terminalin zemin katın giriş kısmında sağlı sollu satış reyonları bekleme yerleri bulunuyor. Terminalde bay-bayan mescit, wc, abdest alma yeri, çocuk emzirme odası, kafeterya, çay ocağı, şoförler bekleme yeri ve market reyonları yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2013, 22:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet  Hendekli
Mehmet Hendekli - 7 yıl Önce

yahu bu sayin eyüp çizer beyefendinin evinin 2 kati kadar buraya kaç araba girer acaba

kargalı hanbaba mahallesi (pıramıç mah.)sakinleri adına
kargalı hanbaba mahallesi (pıramıç mah.)sakinleri adına - 7 yıl Önce

sayın ali inci bey (sayın başkan)
kargalı hanbaba köyünde doğan ve halen aynı köyde (paron aynı mahallede) ikamet eden bir türk vatandaşı olarak sesleniyorum.lafı uzatmadan ve gevelemeden allahını,devletini,ilini,ilçeni ve kargalı hanbaba mahalleni seviyorsan,,lütfen mahalle içinden geçen dere'ye,zatialileriniz zahmet etmezsede himayenizdeki müdürlerden birkaçını görevlendirsenizde, o eski görüntüsünü ve berrak akışına seyrettiğim derenin icler acısı halini sahsınıza arz etseler.saygılar sunarım.

yavuz birincioğlu
yavuz birincioğlu - 7 yıl Önce

sayin başkan yeni̇ yapilan termi̇nal bi̇nasinin otoban bağlanti yolu üzer,nde olsaydi daha i̇yi̇ olmazmiydi çünki̇ sehirler arasi otobusler yine hendeğe yolcu almaya veya birakmaya girmez diye duyumlar aliyoruz ve duyuyoruz saygilarimla

ahmet zengin
ahmet zengin - 7 yıl Önce

sayın başkanım yapmış olduklarınız gerçekten çok güzel bir icraatlarlar gerçekten sizi tebrik ederim il belediyelerinin yapamadıklarını siz ilçeye yaptınız ve yapıyorsunuz sizden birde anadolu sağlık meslek lisesinede el atmanızı rica edecem benim kızım adapazarından o okula gidip geliyor ben o okulu gördüm ve hendek e yakıştıramadım okul çok eski ve kantin yok ders yaptıkları odalar çok küçük bu konuya el atmanızı rica edcektim. saygılarımla

aydogan hur
aydogan hur - 7 yıl Önce

zamanı cok tan gelmıstı yınede hayırlı olsun.

şükrü birinci
şükrü birinci - 7 yıl Önce

güzel düşünülmüş ama gümüşovaya tünel geçiş yapıldı bizim burada olması lazım mesela köprübaşı ışıklarından organize sanayi bölgesini d100 karayolunu
tünel geçiş yapılabilir o zaman hendeğimizi bölen yol çilesi sona ermiş olur.

SIRADAKİ HABER