banner194

Hendek’e Yeni Kaymakam

Sakarya İli Hendek İlçesinde Kaymakam olarak görev yapmakta olan Sayın Mustafa AYHAN, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olacağımdan kaymakamlık görevinden istifa etmiştir.

Hendek’e Yeni  Kaymakam
banner180
Boşalan Hendek Kaymakamlığına Vekaleten Kayseri Kaymakam Adayı Mehmet YILDIZ İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş olup 17.02.2015 Salı günü Hendek İlçesinde Kaymakam Vekili olarak göreve başlamıştır.
Kaymakam Vekili Sayın:Mehmet YILDIZ’ın özgeçmişi:
1981 Sivas doğumlu Mehmet YILDIZ, ilk ve orta öğrenimini Sivas'da, lise tahsilini Tokat Gazi Osman Lisesinde tamamladı.
Yüksek Öğrenimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. 2011 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak göreve başladıktan kısa bir süre sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak Kayseri Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığında göreve başladı.
Sırayla Kütahya Gediz ve Muğla Ortaca Kaymakam Refikliği, Denizli İlinde İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişi Refikliği ve Kayseri Hacılar İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.2013 yılında 1 yıl süreyle dil eğitimi için İspanya'nın Madrid şehrinde bulunan Complutense Üniversitesinde eğitim gördü ve Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyük Elçiliğinde hazırlanan program çerçevesinde staj yaptı.

17 Şubat 2015 tarihinde İlçemizde göreve başlayan Kaymakamımız evli ve bir çocuk babasıdır.İspanyolca bilmektedir.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 15:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat KeSKiN
Sedat KeSKiN - 5 yıl Önce

hayirli ugurlu olsun

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 5 yıl Önce

sayın mehmet yıldız, hendek kaymakam vekilliği göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. mülki amir sıfatınız ile görevinizi tarafsız bir şekilde hiç bir siyasi partinin etkisinde kalmadan yürüteceğinize olan inancımız tamdır. sizden önce görev yapan kişi maalesef bu kriterlere uymadı ve hendek'te bir iz bırakmadan gitti. sizin göreve başlamanızı fırsat bilen malum çevreler tekrar aynı manevralara başlamış. daha genç bir yönetici olarak aman derim. tamamen siyasi çikar amaci i̇le her fırsatta size yanaşacak olan bu çevrelere karşı lütfen dikkatli olun.önce çevrenizde pervane olanları bir tanıyın, geçmişte neler yapmışlar analiz edin ondan sonra bir mülki amir ciddiyeti ile bunlara değer verin. tekrar görevinizde başarılar dilerim. umarim hendek'te 20'nci kaymakam olarak iz bırakirsinız.

SIRADAKİ HABER