Hendek’e yeni bir cadde daha açılıyor

Servetiye Caddesi ile Sultan Abdülhamit Han Caddesi’ni ( Yeni Hastane Yolu) birbirine bağlayan 800 metre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki Yavuz Sultan Selim Caddesi Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından açılıyor.

Hendek Haber 08.02.2018, 11:27 08.02.2018, 11:51
Hendek’e yeni bir cadde daha açılıyor


Yavuz Sultan Selim Caddesi geliyor

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 5 kamyonla destek verdiği yol açma çalışması büyük bir hızla devam ediyor

İmar yolları tek tek açılıyor

 Kentin dört bir yanında imar yollarının açılması ile ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bir yerin gelişmesindeki en önemli etmenlerden birisi de imar yollarının açılmasıdır. Yeni açılan imar yolarının hemen yanı başına binalar yapılmaya başlamasıyla bir de bakmışsınız ki yeni bir yaşam alanı ortaya çıkı vermiş. Bu mantık çerçevesinde ilçemizdeki imar yollarının açılması konusu üzerinde önemle duruyoruz. Taleplere ve bölgenin genel durumuna gelişimine paralel olarak hareket ederek hemen gerekli çalışmaları başlatıyor ve yol medeniyettir anlayışıyla tek tek imar yollarımızı açıyoruz.  İmar yolu açmak mevcut var olan yollara kıyasla daha maliyetli, uzun soluklu ve fazla emek isteyen bir çalışma. Zemin sıkılaştırması, yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, aydınlatma, doğalgaz, iletişim hatları gibi çalışmalarla koordineli hareket edip her çalışmanın ardından üst yapı çalışmalarını gerçekleştirilmesi gerekiyor” dedi.


 
Yorumlar (3)
Engin 4 yıl önce
Maluk mütayitlerin iştahı gittikce kabartan fındıklıklarla dolu yeni bir cadde, açılıyor imajı verilmek istiyor , boşuna heveslenmeyin, yıllar öncesinde plan daha masaya yatırıldığında topladılar tarlaları, şimdi yol geçek , ne için vatandaş için, hendek için PALAVRA PALAVRA yaza çize durun, 3 maymun oynayan ş....
ilker 4 yıl önce
Rantable yollar hendek kazanıyor, tarlalar konut oluyor, hastane bahane, herşey şahane, çarpık kentleşmeye devam, göz boyan bu imar hamlelerinin zemini, yıllar öncesinden düzülmüştü, şimdi fırsat buldular.
esnaf 4 yıl önce
belediyeden carfurun arkasindaki cikmaz sokaginda ust yol ile birlestirilmesini istiyoruz.Allah korusun itfaiye ve ambulanslarin cikisi olmuyor.
5
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı