banner194

Hendek’e İçmesuyu Müjdesi

Yeşilyurt Grup Mahalleleri için 4,5 kilometre içmesuyu hattı

Hendek’e İçmesuyu Müjdesi
banner180
Hendek’e İçmesuyu Müjdesi


SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Hendek Yeşilyurt Grup Mahalleleri için yeni bir müjde verdi. Rüstem Keleş; “Hendek’e bağlı Çobanyatak ve Şeyhler Mahallelerinin yaşadığı su yetersizliği ve bulanıklık sorununa kesin çözüm getiriyoruz. Bu kapsamda projelendirdiğimiz 4,5 kilometrelik hattın ihalesine 28 Mayıs Perşembe günü çıkıyoruz.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Hendek Yeşilyurt Grup Mahalleleri için yeni bir içmesuyu müjdesi verdi. SASKİ, Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’nden Hendek’e bağlı Çobanyatak ve Şeyhler Mahallelerine su ulaştıracak içmesuyu hattı için 28 Mayıs Perşembe günü ihaleye çıkıyor. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Şehir genelinde bir yandan kanalizasyon altyapı çalışmalarını yürütürken bir yandan da içmesuyu projelerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda Hendek ilçemize bağlı Çobanyatak ve Şeyhler Mahalleleri için 4,5 kilometre içmesuyu hattı inşa ediyoruz” diye konuştu.

Bölgeye Arıtılmış İçmesuyu


Hayata geçirilecek proje ile bölgenin içmesuyu problemine kesin çözüm üretileceğini de açıklamalarına ekleyen Rüstem Keleş, “Hayata geçireceğimiz çalışmayla bölgeye Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan suyu ulaştıracağız. Bu sayede bölgenin kış aylarında yaşadığı bulanma ve yaz aylarında yaşadığı su yetersizliği problemime kesin çözüm getirmiş olacağız. Yeni projemizin ilçemize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Şehir genelinde yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER