Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek Yeşilyurt Mahallerine Su Müjdesi

SASKİ, Yeşilyurt Grup Köyleri için yeni içmesuyu inşaatı ihalesi gerçekleştirdi. Rüstem Keleş, “İhalesi gerçekleştirilen proje kapsamında Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan sağlıklı içmesuyu 4 bin 500 metre uzunluğundaki hatla Çobanyatak ve Şeyhler Mahallelerine taşınacak. Hayırlı olsun” dedi.

Hendek Yeşilyurt Mahallerine Su Müjdesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Hendek Yeşilyurt bölgesi için yeni bir projenin ihalesine çıktı. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Hendek’e bağlı Şeyhler ve Çobanyatak Mahallelerine Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisimizden su ulaştırmak için yeni bir proje geliştirdik. Çalışmalarımızın da ihalesi yapıldı. İnşallah kısa süre içerisinde hat yapım çalışmalarına başlanacak. Hayata geçireceğimiz yeni projeyle Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisimizin kapasitesini daha da artırmış olacağız” diye konuştu.

4 bin 500 Metrelik Hat
Proje kapsamında 4,5 kilometrelik içmesuyu hattının oluşturulacağını da açıklamalarına ekleyen Rüstem Keleş, “İhalesi gerçekleştirilen proje kapsamında Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan sağlıklı içmesuyu 4 bin 500 metre uzunluğundaki hatla Çobanyatak ve Şeyhler Mahallelerine taşınacak. Bu proje ile bölgenin yaz aylarında yaşadığı su yetersizliği ile yağışlı dönemlerde yaşadığı bulanıklık probleminin önüne geçmiş olacağız. Yeni çalışmamızın bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali ihsan
ali ihsan - 5 yıl Önce

ya su su su dikmişsiniz hendek'in sularına gözlerinizi, siz önce yolları ve kanalizasyonları yapın su kısmıda önemli ama su kaynakları kirleniyor kanalizasyon yapılmadıkca yollarr rezil hüsva, önce yol yapın yol

hendekli
hendekli - 5 yıl Önce

hendekğin o bölgesinin suya değil yola ihtiyacı var

SIRADAKİ HABER