banner194

Hendek Uludere’de Kayıklar Yüzecek

Hendek Uludere Çayı Çevre düzenlemesi hızla devam ederken, kayıkla gezinti yapılacak alanın çalışmasına başlandı.

Hendek Uludere’de Kayıklar Yüzecek
banner180
 Uludere Çayı Çevre düzenlemesi hızla devam ederken, kayıkla gezinti  yapılacak alanın çalışmasına başlandı.

Köprülerin tamamlanmasının ardından, duvarlar rengarenk boyanıp, vatandaşların kayık keyfi yapıp balık tutacakları alanın yapımına başlandı.Proje, dere kenarında 4400 metre yürüyüş alanı, dere ıslahı, 1 tanesi üzerinde restoran olarak tasarlanmış toplam 8 adet köprü, fitnes parklar, çocuk oyun alanları, spor alanları, oturma grupları ve kayık keyfi yapılacak alandan oluşmaktadır.

HGM önündeki 175 m lik dere bölümünde kayıkla gezinti alanı yapılması çalışmasına başlandı. Çalışmanın tamamlanmasıyla vatandaşlar kayıkla gezinti yapıp, nostanji  yapma imkanı bulacaklar. Uludere çayı üzerinde uygulanan rekreasyon projesi ile hem derenin ıslahı yapıyor hemde  vatandaşların nostaljiye dönük özlemlerine cevap veriliyor.

Söz verdik yapıyoruz

Çalışmaları hergün yerinde takip eden Başkan İnci, Uludere Rekreasyon projesinin kısa bir süre sonra tamamlanacağını belirterek “ 2009 Seçim beyan namemizde söz vermiş olduğumuz projelerimizden bir tanesini daha hayata geçirmek üzereyiz.Söz verdik yapıyoruz.  Projemizi tamamladıktan sonra, çay kenarı daha da hareketlenecek. Bu projemiz çocuklarımıza bırakacağımız güzel eserlerden birisi olacak.Vatandaşlarımız burada akşamları aileleri ile birlikte kayık keyfi yapıp eğlenceli saatler geçirirken balık tutmanın keyfini yaşayacaklar. Dere ıslahını ilçemize yakışır bir hale getirdik. Vatandaşlarımız derenin temiz tutulmasını sağlayıp, çocuklarımıza emanet bırakacağımız projemize sahip çıkacaklardır. Hendek her şeyin en iyisine layıktır “ Dedi.   
 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrettin
Hayrettin - 7 yıl Önce

hayaldi inci oldu inci hendek'te bir inci kent yaratı hata bu kent hendeği kentleştirdi kentsel dönüşümde hüsrana urasada hiçbir projede yılmadı bu adam nası biri... şimdide sandal diyor... hep güldürüyor ama o komedyen değil girişimci bir belediye başkanı

talat tayan
talat tayan - 7 yıl Önce

ali inci beyi ögretmen oldugu dönemden tanirim ama bu kadar güzel isler yapacagi aklima gelmezdi 1989 yilindan beri yurt disindayim bu kadar güzel calisan belediye görmedim kendilerini ve arkadaslarini kutlarim sayglarla

SIRADAKİ HABER