Hendek'te Yılın ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi

Hendek Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Başkanlığında, Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Hendek 02.01.2019, 16:19 13.01.2019, 14:37
Hendek'te Yılın ilk meclis toplantısı  gerçekleştirildi

2019 Yılının ilk toplantı

2019 Yılının ilk meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden önce, Başkan Püsküllü “ 2019 yılının başta Hendekli hemşehrilerim olmak üzere, ülkemize, tüm İslam alemine, bölgemize ve dünyamıza huzur, mutluluk, barış ve refah getirmesini temenni ediyorum “ diyerek, meclis üyelerinin yeni yılını kutladı.

Daha sonra gündeme geçilerek, gündemde bulunan on madde tek tek görüşüldü.

Denetim Komisyonu seçildi

Gündemin ilk maddesi olan, 2019 Yılında görev yapmak üzere Denetim Komisyonuna üye seçiminde, Sinan Baylan, İsmail Albayrak ve Haşim Oturak seçildi. Gündemin diğer maddeleri, 2019 Yılında çalıştırılacak Sözleşmeli Personel,  2019 Yılında Emekli olacak işçilerin kıdem tazminatının ödenebilmesi için İller Bankasından kredi kullanılması ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Meclis Üyelerine verilecek aylık ödenek ile ilgili maddeler de görüşülerek kabul edildi.

Gündemdeki, İlçemiz Başpınar Mahallesi 192 Ada, 24 parselde 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Plan değişikliği, Hendek 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına ait plan notlarında değişik yapılması ve Kurtköy 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait Plan Notlarına madde eklenmesi ile ilgili komisyon raporları maddeleri görüşülerek kabul edildi.

Gündemin, Mülkiyeti Belediyemize ait Mahmutbey Mahallesinde mezarlık olarak kullanılan taşınmazların Sakarya Büyükşehir Belediyesine devredilmesi, Mülkiyeti Belediyemize ait tapunun 524 ada 8 parselde bulunan taşınmazın TEDAŞ Genel Müdürlüğüne bedelsiz devredilmesi maddeleri kabul edilirken,  Dereboğazı Mahallesi 45 ada ile ilgili Uludere yan yoldaki imar yolu için 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı yapılması maddesi  de İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.  

Yorumlar (0)
7
az bulutlu