Hendek'te Tarihi Su değirmeni restore edilerek kazandırılacak

Hendek Belediyesi, 2018 yılı faaliyet programında da yer alan Uludere Rekreasyon Projesi 3. Etap ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Bayraktepe Mahallesi’ne giderek vatandaşlarla görüştü.

Hendek Haber 04.04.2018, 14:05
Hendek'te Tarihi Su değirmeni restore edilerek kazandırılacak
Uludere 3. Etap Geliyor

Hendek Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen projede E-5 köprüsü - Uludere Düğün Salonu arasında kalan hattın sol akstta yapılacak, mevcut dere perde duvarından 15m çekilmek sureti ile yol genişlemesi yapılması, ardından da alt yapı, kaldırım, bisiklet yolu, çevre düzenlemesi ve aydınlatma çalışmalarının yapılması hedefleniyor.

Su değirmeni restore edilecek

Mahalle halkının ve mahalle muhtarının talep ve isteklerini dinleyen Başkan İrfan Püsküllü, “.  D-100 Karayolu Köprüsünden itibaren 900 mt uzunluğundaki hattı kapsayan Uludere 3. Etap Projesi hazırlıkları kapsamında; Bayraktepe Mahallesi Muhtarımız Kamil Karip ve Plan Proje Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte yerinde incelemeler yaparak vatandaşlarımız ile görüştük. Vatandaşımızın rızası bizim için çok önemli.      Vatandaşın razı olmadığı hiçbir projede biz yer almayız. Vatandaşlarımızın projeye çok istekli olduklarını gördük. Uludere kenarında bulunan tarihi su değirmenini de yakından inceleyerek, mevcut değirmene restorasyon yapılıp vatandaşlarımızın daha etkin hizmet alabileceği bir şekle getirilmesi ekiplerimize talimat verdik.

 
Yorumlar (0)
21
açık
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı