banner194

Hendek'te Öğrenciller çevre bilinci için yürüdüler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1-7 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde başlatılan “Temiz Çevrem” kampanyasına Hendek Belediyesi tarafından destek verildi.

Hendek'te Öğrenciller çevre bilinci için yürüdüler
 Gelecek nesillere daha temiz bir Dünya 

Temiz çevrem

Bu kampanya kapsamında çevre bilincinin güçlendirilmesi ve farkındalık yaratmak amacıyla Hendek Muammer Sencer Caddesi’nde çevre temizliği etkinliği yapıldı. Etkinliğe Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Başkan Yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı,  AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, belediyeyi ziyaret eden öğrencileri, tek tek tebrik ederek çevreye duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.


Yeşil Hendek’imizi korumalıyız


Başkan Püsküllü, çocukların çevre bilinci ile yetiştirilmesi gerektiğini belirterek “Yeşil Hendek’imizi korumak ve temizlik başta olmak üzere sahip çıkarak, bütün çevremizden sorumluyuz. Geleceğimiz olan siz çocuklarımızın bu konuda bilinçli ve duyarlı yetişeceğinize inanıyorum. Bu çalışma sadece kampanya ile kalmayıp, herkes bu konuda hassasiyet gösterirse, gelecek nesillere daha temiz bir Dünya bırakırız. Her birey bu konuda destek vermeli ve yaşam alanlarını hep birlikte temiz tutmalıyız “ Diyerek, gönüllü gençleri tebrik etti.


Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 5 C  sınıfı öğrencileri gönüllü olarak kampanyada rol aldı. Öğrenciler, öğretmenleri Ebru Çiftçi, Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde görevli proje sorumlusu Levent Ersükmen ve belediye temizlik elemanları ile birlikte, Muammer Sencer Caddesi’nde toplanıp, “ Daha temiz bir Hendek için, vatandaş belediye elele “ yazılı pankart açarak,  Cumhuriyet Alanı’na kadar, yürüdü. Öğrenciler maske ve eldivenlerini takarak çöp topladı.  


Proje kapsamında çevre temizliği bilincini aşılamak adına, temsili olarak sokağa atılan çöpler, duyarlı bir vatandaş tarafından alınarak çöp kutusuna atıldı. Vatandaşın örnek davranışı öğrenciler tarafından alkışlarla karşılandı. Vatandaşa, çevreye duyarlılığından dolayı, projeye destek verenler teşekkür etti.

 
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER