Hendek'te İki mahalleye daha içmesuyu altyapısı inşa edildi

SASKİ tarafından Hendek’in Eskibıçkı ve Bıçkıatik Mahallelerinde gerçekleştirilen içmesuyu çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaştı.

Hendek Haber 06.11.2018, 12:29
Hendek'te İki mahalleye daha içmesuyu altyapısı inşa edildi

Hendek’in iki mahallesi kaynak suyu içecek

SASKİ tarafından Hendek’in Eskibıçkı ve Bıçkıatik Mahallelerinde gerçekleştirilen içmesuyu çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaşan Dr. Rüstem Keleş, “Tüm imalatlarımızın tamamlanmasının ardından bölgede yaşayan vatandaşlarımızın musluklarına son derece kaliteli ve debisi saniyede 10 litre olan doğal kaynak suyunu ulaştıracağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehir genelinde içmesuyunu altyapısını kuvvetlendirmeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Hendek’in Düzce sınırında bulunan Eskibıçkı ve Bıçkıatik Mahallelerinde bir içmesuyu projesi hayata geçirdiklerini söyleyen Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş, “Bölgede özellikle yağışlı havalarda bulanıklık ve yaz aylarında yetersizlik gibi sorunlar yaşanıyordu. Bu sorunları tamamen ortadan kaldıracak bir içmesuyu altyapısı inşa ediyoruz” diye konuştu.

6 kilometrelik içmesuyu hattı

Çalışmalara ilişkin detaylar paylaşan Dr. Rüstem Keleş, “Projemiz kapsamında 2 mahallemize toplam 6 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Son derece sağlam ve uzun ömürlü malzemelerden inşa ettiğimiz bu altyapımızın 1,5 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Yine proje kapsamında 2 adet 200 metreküp hacme sahip depomuz ve 2 adet depolu terfi merkezimiz bulunuyor. Depolarımızın birisinde temel atıldı ve perde duvarları yapılıyor. Diğerinde ise temel hazırlıklarımız sürüyor. Terfili depolarımızdan birisinde hazne inşaatı tamamlandı, diğerinin hazne inşaatı ise devam ediyor. Ayrıca Bıçkıatik Mahallesi’nde bulunan ve günümüze kadar kullanılmayan su kaynağından numuneler alarak gerekli testleri yaptık. Tüm bu imalatlarımızın tamamlanmasının ardından bölgede yaşayan vatandaşlarımızın musluklarına son derece kaliteli ve debisi saniyede 10 litre olan doğal kaynak suyunu ulaştıracağız. Mevcut sorunları tamamen çözüme kavuşturmuş olacağız. Şehrimiz genelinde içmesuyuna yönelik çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
4
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı