banner194

Hendek'te Cenaze araçlarına özel park

Hendek Belediyesi tarafından, Merkez Büyük Camii ve Yeni Camii önlerine cenaze araçlarının park etmeleri için delinatörle özel park yeri yapıldı.

Hendek'te Cenaze araçlarına özel park
Hendek Belediyesi tarafından merkezdeki trafiğin yoğun olması nedeniyle, camilerdeki cenaze araçlarının rahatlıkla park etmeleri için özel park yeri yapıldı.

Park sorunu yaşayan cenaze araçları için Hendek Belediyesi tarafından plastik ikaz levhaları yapılarak sorun çözülmüş oldu.


Yapılan park yerine sivil araçlar giremeyecek. Vatandaşlar da yapılan uygulamadan memnuniyetini dile getirerek, teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

bir toplumda eğitim ve görgü eksikliği varsa; devreye işte böyle bariyerler ve dubalar girer. aslında hendek halkının utanç duyması gereken bir uygulamadır bu uygulama. eğer bizler, eğitimli, görgülü, kişi hak ve özgürlüklerine, toplum düzenine, yasalara bir miktar saygılı olup; kamu görevi yapanlara yardımcı olabilseydik, bu bariyer ve dubalara hiç gerek duyulmayacaktı. toplum olarak giderek yozlaşıyoruz. bilmem farkında mısınız...(!)

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

uygar ülkelerin birinde bile böyle bariyer ve duba uygulaması göremezsiniz. bu durum da toplum olarak gelişmişlik seviyemizi gösteriyor. "avrupa ile aramızda 100 yıl fark var." denildiğinde işte bunlar kast ediliyor. bariyer ve dubaları bir yana bırakalım da, şu uludere kenarlarına halkın parası ile yapılan tartan pist, oturma bankları, kondisyon aletleri, çim ve çiçeklerden oluşan yeşil alan, çocuk parkları ve belediye önünden fakülte arasındaki yolda bulunan bankların civarına bir bakın. "her yer çekirdek kabuğu ve çöp dolu.tesisler kırılıp dökülmüş bir halde." i̇şte uygar, medeni, eğitimli, görgülü ve kaliteli toplum olmanın en büyük işareti. sizce hendek uygar toplum olmanın neresinde...?

Yerli Hendekli
Yerli Hendekli - 4 yıl Önce

bu uygulama güzel bir uygulama olabilir. zira yollalrınız zaten kalabalık ise böyle uygulamalar trafiği daha da aksatır. düşünün yollarınız zaten trafikten dolayı problem bir de üstüne üstlük yol kapama böyle özel alanlar yapma bir kat daha arttıracaktır. trafik akışkanlar mekaniği gibidir.şöyle ki 4 tane anayolunuz var ise 1 ini kapatırsanız tarfik %25 oranında artacak demektir.tavsiyem tüm yolların açılması ve trafik park alanların arttırılmasıyla yayalar ve sürücüler nefes alcaktır.

vasviye teyze
vasviye teyze - 4 yıl Önce

hendek'te trafik sorununu bir an önce çözmeleri gerekiyor, ilçe merkezinde kuru kalabalık yapan araçların geçmişte olduğu gibi şimdi dede çözülmesi gerekiyor

Baran
Baran - 4 yıl Önce

Hendekte özellikle yeni mahalle gibi Hendek'in en yeni yerleşim yeri olan mahallede çoğu sokaklarda hala kaldırım yok kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz insanlar araç yollarından gitmektedir, her mahalleyi köpekler işgal etmiştir çöp kovalarını sokaklara döken köpekler çevre kirliliğine neden olmaktadır kesinlikle büyük çelik çöp kovaları sokaklara konulmalıdır, sokak aralarına açılan kahveler ailelerin huzurunu bozmaktadır mahallelere tekel büfeleri, kahveler açılmsmalı Hendekte kahve ve tekel büfesinden bol daha ne var.

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

her yere betonarme inşa etmekle olmuyor. bu beton inşası sadece birilerinin cebini doldurmaktan öteye gitmiyor. önemli olan çağdaş, uygar ve eğitimli kafaları inşa etmektir. hendek ve sakarya'nın asıl buna ihtiyacı var. ama yöneticilerin zihniyeti ile eğitim seviyesindeki inanılmaz düşük seviye buna engel oluyor maalesef. baran, söylediklerinde çok haklısın. tespitlerin %100 doğru. ama, hendek anadolu lisesinin giriş kapısının yanına "umumi tuvalet" yapan ve kız çocuklarımız ile bayan öğretmenlerimizin okula her giriş ve çıkışlarında pantolon fermuarlarını çekiştiren adamları utanarak görmelerine sebebiyet veren bir zihniyetten çok şey beklediğini de belirtmek isterim. bu kafa yapısı ile çok zor çok...

SIRADAKİ HABER