Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek'te Büyük şehir dönüşümü başlıyacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe ziyaretlerine Hendek ile devam etti.

Hendek'te Büyük şehir dönüşümü başlıyacak
 Hendek’e Talih Kuşu

Hendek’te bir dizi ziyaret gerçekleştiren Başkan Toçoğlu, Hendeklilere müjdeleri sıraladı: “Hendek Atatürk Parkı’nda örnek bir dönüşüm çalışmasını hayata geçireceğiz. 20 dönümlük bölgeye yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz. İlçe merkezi ve devlet hastanesi arasına 4 kilometrelik yeni bir bulvar kazandıracağız. İlçenin grup yollarında da kapsamlı bir dönüşümü hayata geçireceğiz. Ayrıca Ortaköy’e yeni bir köprü inşa edeceğiz. Yeni köprüde çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayacağız.” 

Beraberinde SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ile Hendek Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Toçoğlu, devam eden çalışmalar ile ilgili Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’den bilgiler aldı. AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve muhtarların da yer aldığı ziyarette Hendek’e yeni müjdeler verildi. 

Hendek’in Marka Değeri Yükselecek


Hendeklilere yeni bir projenin sözünü veren Başkan Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi eliyle ilçeye yeni bir yaşam alanı kazandıracaklarını söyledi. Toçoğlu, “Dünkü Taraklı ilçe ziyaretimizin ardından bugün de kurmaylarımızla Hendek’i ziyaret ettik. Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü’den ilçede devam eden yatırımlar ile ilgili bilgiler aldık. Altyapı, içmesuyu, asfalt ve diğer başlıklardaki hizmetlerimizin yanında Hendek’in marka değerini arttıracak yeni bir proje için de bugün düğmeye bastık. İlçenin en önemli buluşma noktası olan Atatürk Parkı’nı tamamen yıkıyor, yerine yepyeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Hendek’e hayırlı olsun” diye konuştu.

Yeni Yaşam Alanı Müjdesi


Yeni projenin ayrıntılarına da değinen Başkan Zeki Toçoğlu, “Hendek Atatürk Parkı’nda örnek bir dönüşüm çalışmasını hayata geçireceğiz. 20 dönümlük alana yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz. Şuan proje çalışmalarımız başlamış bulunuyor. Ortada bulunan havuzu kaldırmayı öngörmekteyiz. Oturma alanları, yürüyüş yolları, kafeterya ve sosyal alanlar, aydınlatma ve diğer tüm ayrıntıları ile ilçemize yakışır bir çalışmaya imza atacağız. Proje netleşir netleşmez ihaleye çıkmayı ardından yer teslimi ve ilk kazma aşamasına ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Toçoğlu’na Hizmet Teşekkürü


Hendek’e verdikleri müjdelerden ötürü Başkan Toçoğlu’na teşekkürlerini ileten Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ise, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve ekibini Hendek’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Başta yeni yaşam merkezi olmak üzere, duble yol, asfalt çalışmaları ve köprü müjdeleri bizi fazlasıyla mutlu etmiştir. İlçemize vermiş oldukları sözlerden ötürü Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir’in desteği ile Hendek büyümeye ve gelişmeye devam edecek” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER