banner194

Hendek'te bir köprü hikayesi

Bilindiği üzere su fabrikalarının can damarı olarak bilinen Hendek Çamlıca Beldesi sınırlarında birçok su fabrikası yer alıyor.

Hendek'te bir köprü hikayesi
Bilindiği üzere su fabrikalarının can damarı olarak bilinen Hendek Çamlıca Beldesi'nde birçok su fabrikası yer alıyor.

Her gün tonlarca suyun sevk edildiği Çamlıca – Hendek yolu üzerinde yer alan Hendek Çakallık Köyü Köprüsü'nün ardından gelen Elmacık Dere Köprüsü'nün tek şerit olması tehlike saçıyor.

Öyleki yolda yer alan yol daralma levhaları ve uyarılarınsa hiç bir önemi yok. Su yüklü kamyonların dolu indiği rampanın hemen dibinde yer alan bu tek şeritli köprüden geçerken kamyonlarla karşılaşan şöförler zor anlar yaşıyor.

Bölgenin trafiğinin oldukça ağır yüklü araçlardan oluşması gerek kış aylarında, gerekse de yaz aylarında kazaların meydana gelmesine sebep oluyor. Bu tek şeritli köprü için, bir an önce genişletme çalışması suretiyle çift şeride çıkarılarak, düzenleme yapılması gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl da bu konuyla ilgili bir haber yapmıştık. Fakat somut hiçbir adım atılmayınca konuya bir kez daha dikkat çekmek istedik.

Hendek Çamlıca Elmacık Dere Köprüsü çözüm bekliyor.


Haber Tarihi : 03.03.2013 Güncelleme - 05.06.2014
2012 Yılında Yapılmış olan Diğer Bir Köprü Haberini okumak için tıklayın


 
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 00:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAVUZ BİRİNCİOĞLU NECATİPAŞA MAHLLE MUHTARI
YAVUZ BİRİNCİOĞLU NECATİPAŞA MAHLLE MUHTARI - 7 yıl Önce

evet bu yollar gercektende cok dar ve tırafık yoğun biz sarıyer cakallık necatipaşa yeni mahhalle ve başpınar mahalle muhtarları olarak kara yollarına yazdık ama olumlu cevap alamadık isteğimiz uygun görümedi yetkılıleri bu konuda tekrar bir daha düşünmeye davet ediyoruz

çamlıca
çamlıca - 6 yıl Önce

yetkililer oy istemeye gelirken gözleri görmüyor bu köprüleri. zamanında çift şerit olarak ödeneği çıkıpta tek şeridi çalınan köprülerdir bunlar, o güzergahta çok var böyle köprüler...

ismail hacıoğlu
ismail hacıoğlu - 6 yıl Önce

hendek demek hizmet demek.

selim54
selim54 - 6 yıl Önce

bir kaza olsun ondan sonra yaparlar.bürokrasi böyle işliyor türkiyede.bu köprüden önceki 2 köprüde aynı.karşıdan geleni beklemek zorunda kalıyoruz.birde haber sitesi 1 dk de bir yenileme yapmasa iyi olur.

Yönetici : Ok Yenileme süresi uzatıldı. Bilgi İçin teşekkür ederiz.

yazikyazik
yazikyazik - 6 yıl Önce

çamlıcada üç yıldır bir köprüyü yaptıramayan iktidar ve muhalefet şimdide köprü ile ilgili saz çalıyor. köprü başınıza yıkılsın inşallah, ilk olan şudur ki biri de çıkıp şu kadar köprü yapılacak demiyor

SIRADAKİ HABER