Hendek'te Bazı Okullarda tablet dağıtımı yapıldı

Hendek İlçesinde Eğitim faaliyeti yürüten okullarda bu gün "Fatih projesi" kapsamında tablet dağıtımı yapıldı.

Hendek Haber 15.10.2015, 16:14 15.10.2015, 16:24
Hendek'te Bazı Okullarda tablet dağıtımı yapıldı
Hendek İlçesinde Eğitim faaliyeti yürüten okullarda bu gün "Fatih projesi" kapsamında tablet dağıtımı yapıldı. 

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ve Hendek İlçe Kaymakamı İdris AKBIYIK tarafından Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesinde 10. Sınıf öğrencilerine tablet dağıtımı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Fatih projesi kapsamında eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla gönderilen tabletler dağıtımı yapıldı.

Tablet dağıtımı esnasında kaymakamımız öğrencilerimize teknolojiyi kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatarak "bir kitap bir insan" kampanyasını her iki okulumuzda da başlatarak öğrencilerimize başarı dileklerinde bulundu
Yorumlar (12)
Dobra dobra 6 yıl önce
neden kız i̇mam hatip?
neden başı türbanlı öğrenci?
hendek, sadece bunlardan mı oluşuyor?
haberin sunuş biçimi, milli eğitim sistemimizin akp tarafından 13 yıl boyunca ne hale getirildiğinin bir örneğidir. biz biliyoruz ki toplumumuz, bu iktidar tarafından bazı şeylere alıştırılmak istenmektedir. ama hendekli olarak biz, bunu kabul etmiyoruz ve de haberde kullanılan resimlerin hendek'in tamamını temsil etmediğini ve yansıtmadığını, çağdaş görüşe sahip insanlarımızın da var olduğunu hatırlatıyoruz.şüphesiz o başı türbanlı kızlar da bizim çocuğumuz. ancak, toplumumuz böylesine hazırlanan mizansenler ile ayrıştırılmak istenmektedir.niyetleri artık ortaya çıktı. bundan böyle ne yaparlarsa yapsınlar, güçleri bizi ayrıştırmaya yetmeyecektir.
Bu daha dobra 6 yıl önce
Evet bu resim hendeğimizin tamamını temsil etmiyor yüzde doksan müslüman olan ülkede yüzde on da var evet haklısın
Dobra Dobra 6 yıl önce
akılcı ve bilimsel düşünen, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişiliği gelişmiş, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve üretken bireyler yetiştirmek; türk milli eğitiminin temel amaçları arasında yer almaktadır. ancak akp iktidarının hedefi öğrencileri cemaatlerin ve tarikatların kucağına iterek çağdaş, bilimsel, akılcı, laik eğitim sistemini ortadan kaldırmak tır. karma eğitime son verilmesi durumunda, atatürkün liderliğinde kurulan cumhuriyetin en önemli kazanımlarından olan ve milli eğitimde birliği esas alan tevhid-i tedrisat ortadan kaldırılacak ve tekrar çok başlı eğitim sistemine dönülecektir. şunu da söylemeden geçemeyeceğim; daha önceki yıllardaki imam hatip başka, şimdiki imam hatip başka. o, imam hatipler o övgüye layık. onlar, ilmi bir numaralı değer olarak alıyordu. cumhuriyete sahip çıkıyordu. şimdikilerin ise cumhuriyete ne kadar sadık olduğu görülüyor. ama, ilmi birinci değer olarak almadıkları da bir gerçek.
Dobra Dobra 6 yıl önce
milli eğitimde sorun sadece tablet mi? akp, milli eğitim sistemimizi 4+4+4 ile içinden çıkılamaz hale getirdi. sözde cumhuriyet tarihinde en büyük adım” dediği proje sınıfta kaldı. çünkü, insanı dışlayan hiçbir eğitim reformunun başarılı olma şansı yoktur. proje topluma eğitim sistemimizi bilişim çağının gerektirdiği teknolojik altyapıya kavuşturacağız.” denilerek pazarlandı.ancak uygulama böyle olmadı. siz türkiye şartlarında eğitimin bilgisayar teknolojisinden yararlanılarak yapılmasını hedefliyorsanız, işe önce okulların altyapısını buna hazır hâle getirerek başlamanız lazım. bugün ülkemizde bırakın elektronik altyapıyı, binlerce okulumuzun daha doğru dürüst ısıtma sistemi, elektriği, suyu, tuvaleti, lavabosu yok. açılalı okullar siz bir bina yaparken önce temelden başlarsınız. önce çatıyı yaparak bina gün oldu zonguldakta taşıma ihalesi yapılamadığından 30 okul eğitim ve öğretim göremiyor. fati̇h projesinde sorun; "ilgililer bilgisiz, bilgililer yetkisiz (!)"
Dobra Dobra 6 yıl önce
dobra olmayı becerememişsin. hiç bir zaman da beceremeyeceksiniz. ben,en az senin kadar (!) müslüman olan, Allah ve din ile aldatanlara biat etmeyen, akıl, bilim, ilim ve fen ile bireysel gelişime önem veren sorgulayan, dini siyasete alet edenlerin peşinden gitmeyen müslümanların varlığından söz ettim zaten.emperyalistlerin, siyonistlerin ve haçlı zihniyetin ülkemize dayattığı büyük ortadoğu projesi” ne eş başkan olanların toplumumuza dayattığı ilımlı i̇slam” tezini kafalara kazımak isteyen zihniyete dik duranlardan bahsediyorum. müslümanlığı Allah ile kalbi arasında yalan ve riyadan uzak bir şekilde tertemiz olarak yaşayanların varlığından bahsediyorum. onlar ki, birilerinin dinimizi kullanarak siyasi çıkar sağlamalarına, kendi ve çocukları ile yakınlarının sürdükleri saltanata karşı dik duran; buna karşılık atatürk ve cumhuriyete saygılı, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin değerlerine sahip çıkmaktadır.
Dobra dobra 6 yıl önce
Kafaları bir türlü almıyor ne yazık ki. Ben, siyasi vesayetin altında “Eğitimde yıllardır acil çözüm bekleyen sorunları bir tarafa bırakan Milli Eğitim Bakanlığı, “dindar ve kindar nesil” yetiştirme hedefine uygun olarak dini eğitimi yaygınlaştırmaya hızla devam etmesinden bahsediyorum. Eğitimin dini kural ve referanslara göre değil bilimsel, çağdaş ve evrensel gerçekliklere göre verilmesi gerekir diyorum. Farklı inançlara ayrımcılık yapılmasına, ırkçı ve mezhepçi anlayışa karşı eşit, bilimsel, laik ve demokratik eğitim talebimizden ve gerici uygulamalardan” bahsediyorum.
Dobra Dobra 6 yıl önce
bak bu daha dobra olacak...i̇lk, orta ve liselerde eğitim ve öğretim gören sakaryalı çocuklarımızın türkiye genel başarı sıralamasında sonlarda yer almaktadır. son yapılan derecelendirmede, illere göre eğitim ve öğretim başarı sıralamasında sakarya türkiye 54ncüsü olarak son sıralarda yer almıştır. oecd'nin hazırladığı 2014 yaşam kalitesi raporunda türkiye en zor yaşanılacak ülkeler” arasına girdi. ayrıca eğitim sıralamasında 34 oecd ülkesi arasında 34ncü oldu. müslüman olmak; akılcılıktan, ilimden ve bilimden uzaklaşmamızı gerektirmez. dini esaslara dayalı, gerici bir eğitim sistemi ile de ancak böyle bir sonuç alınır. bırakın dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyoruz palavralarına inanmayı. sizin tabirinizle "elin hristiyan gavuru” uzayın derinliklerine ulaşıp, mars gezegeninde su bulurken, ülkemizi yöneten müslüman dünya lideri tarafından bize "ölü nasıl yıkanır” tavsiyesinde bulunulur..(!) sen, çocuklarına dağıtılan tabletlerle oyalanmaya devam et...(!)
Dobra Dobra 6 yıl önce
ay başında kirayı ve faturalarını ödedikten sonra cebindeki paraya bir bak.kim kime dobra dobra anlarsın.
mertcan akbelana koyayım 6 yıl önce
ben sana dobra dobra
Dobra Dobra 6 yıl önce
mertcan'a..keşke adın gibi mert biri olabilseydin. yazmış olduğum gerçeklerin senin içinde bu kadar kanayan yara açacağını bilseydim yazmazdım. mert bir insan, yaşamı süresince karşılaştığı yanlışları eleştiren, sorgulayan ve analizini yaparak bunlardan bir sonuca ulaşır. ulaştığı sonuçları da gerek kendisine, gerekse de çevresine yardımcı olması maksadıyla aktararak fayda sağlar. ama "mert”likten nasibini almamış, okuyup kendini geliştirememiş, biat kültürü ile yaşayan kör cahilller ise; bırak kendisine ve topluma fayda sağlamayı; topluma faydalı olmaya çalışanlara küfretmeyi bir mazeret sanır. ama sen küfretsen de gerçeği asla değiştiremezsin. gerçek ne mi? uludere kenarlarına, dikmen ve yarıca köylerinin yolları ile salman dede güzergahındaki o kuytu köşelere gece veya gündüz hiç fark etmez. hemen git bir bak. yazdıklarımın ne kadar hafif kaldığını göreceksin. sen önce oku ve eğitimli ve medeni bir adam, gerçekten adın gibi "mert" birisi ol...(!)
Dobra Dobra 6 yıl önce
mertcan, benim için ne diliyorsan ve söylüyorsan; Allah sana iki katını versin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın