Bin Çeşit Yapı Market

Hendek'te Atamızı andık

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 78. Yıldönümü nedeniyle Hendek’te anma töreni yapıldı.

Hendek'te Atamızı andık
HABERİN GALERİSİ
Hendek'te 10 Kasım 2016

Hendek'te 10 Kasım 2016


Tüm yurtta olduğu gibi Hendek’te de saat dokuzu beş geçe sirenler çaldı, bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda Hendek Atikehanım Anadolu Lisesi’nin düzenlediği anma programına geçildi. Anma programına Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık,   Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Siyasi Parti Temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımak

Atikehanım Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Mustafa Arslan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Bugün burada Atatürk’ün aramızdan ayrılışının, ölümünün değil, ölümsüzleştiğinin, 78. Yıldönümü münasebetiyle toplanmış bulunuyoruz. Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev, Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır “ Dedi.Dereceye giren öğrencilere ödül

Hendek Atikehanım Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programında şiirler okunup, Atatürk’ün sevdiği şarkılar koro tarafından söylenerek, slayt gösterisi yapıldı. Programda 10 Kasım nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER