Hendek'te Açılan O Caddenin İsmi Belli Oldu

İlçemiz devlet hastanesine ulaşımı sağlayacak olan yeni bulvar ilçemize kazandırıldı.

Hendek Haber 07.09.2016, 08:13
Hendek'te Açılan O Caddenin İsmi Belli Oldu

HENDEK'E DEV YATIRIM

Büyükşehir belediyesinin ilçemize yapmış olduğu en önemli yatırımlardan biri olma özelliğine sahip olan Sultan Abdülhamit Han Caddesi, hem acil durumlarda hastaların daha hızlı taşınması konusunda kolaylık sağlayacak olması, hem de ilçe trafiğini taşıyacak ana arterlerin başında gelecek olması nedeni ile ilçemiz açısından çok önemli bir yatırım olmaktadır.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Hendek İlçe Başkan'ı Ali Kemal SOFU"  Sadece Yeni Mahalle için değil aynı zamanda ilçemiz için de önemi büyük olan caddemiz hem hastane ulaşımımızı kolaylaştırmış, hem de ilçemize otobandan alternatif yeni bir giriş imkanı sağlamıştır. Bu yeni bulvarımızı planlayan ve alt yapısını tamamlayan ilçe belediye başkanımıza, banket ve asfaltlama işlemini tamamlayan büyükşehir belediye başkanımıza ilçemiz ve teşkilatımız adına teşekkür ediyoruz. 

İlçemize değer katan tüm yatırımların ve hizmetlerin takipçisi olacağımızı belirtmiştik. Bu projelerin bir çoğunun hayata geçtiğini görmek bizleri memnun etmektedir. Çamlıca yolu ve Puna köprülerinin inşaatları da bitme noktasına gelmiştir. Tüm projelerde ilçe ve Büyükşehir belediyemiz uyum içerisinde çalışarak halkımıza daha güzel hizmetler yapma gayretindedirler.


Son zamanlarda bazı yerel basın mensuplarının ve dernek yöneticilerinin maksatlarını aşarak Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyemiz ve bağlı kurumlarının çalışmadıkları algısını oluşturmaya çalıştıklarını görmekteyiz.Birilerinin, kendilerini muhalefet veya iktidar temsilcileri gibi görüp ilgili ilgisiz açıklamalar yapmaları anlam verilebilecek bir durum değildir. Tüm kurum ve kuruluşlarımız belediyelerimiz görevlerini belirli bir plan ve sistem içerisinde  yapmaktadırlar. Öncelikle yapılan hizmetlere teşekkür etmeden yapılan bu çıkışları hakkaniyetli ve iyi niyetli bulmuyoruz.

Yapımı tamamlanan, yapımı devam eden ve yapılacak olan yeni  projeler için Büyükşehir belediye başkanımız sayın Zeki TOÇOĞLU ve ekibine teşekkür ediyoruz. " diyerek sözlerini tamamladı.Yorumlar (7)
Vuslat Eri 4 yıl önce
Biz verdik oldu, biz yaptık oldu anlayışını yendiğinizde bu işter tam anlamıyla olmuş olacaktır. Gelinen şu günde ilçe halkının görüşü alınmadan verilen bu isim yakışı kalmamış
Dobra Dobra 4 yıl önce
Zihniyet aynı zihniyet. Hiç bir değişiklik yok.Siyasi konjonktüre göre hareket ediliyor. Hendek'in yetiştirdiği bir çok güzide insanımız dururken Abdülhamit ismi de nereden çıktı? Sivilleştirilen Askeri hastanelerin adının Abdülhamit olması bunlara fikir vermiş anlaşılan. Hendek'te yapımı yıllardır süren en büyük camiye İlçemizin yetiştirdiği değerli ve tanınmış din adamı Hoca Remzi Efendi isminin bile düşünülememesi buna bir örnektir. Neden Abdülhamit'te neden Atatürk değil? Ben de bunu sorarım size. Hem milli birilik beraberlik diye bir araya gelmekten bahsedeceksiniz, hem de ayrımcılık yapmaya ve 15 temmuz öncesindeki zihniyeti devam ettireceksiniz. Yok öyle bir şey. Siz böyle yapmaya devam ettikçe sizinle nasıl bir arada olacağız biz? Hendek'te bir kamuoyu araştırması yaptınız mı? Hayır. Hendek halkının büyük bir çoğunluğu tarafından kabul gören bir isim mi? Hayır. O halde siz kimi memnun ediyorsunuz bu davranışınızla. Ben, bu ismin verilmesini kendi adıma kabul etmiyorum.
Ö. Yeşil 4 yıl önce
Bir anket düzenleyip isim konsaydı güzel olurdu hiç anlamlı olmamış demokrasi bulvarı,15 temmuz bulvarı olabilirdi
Recep Alet 4 yıl önce
Sultan Abdülhamit koyacaklarına ÖMER HALİS koysalardı daha anlamlı olurdu
Dobra Dobra 4 yıl önce
FETÖ mensupları ile onlara destek veren alçak ve namussuzların gözlerine sokarcasına; o caddenin isminin, Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi olarak konulması da uygun olur. Size katılıyorum. Darbeye karşı ilk kurşunu atan o kahraman askerin ismini, bu uğurda canını verse bile, Atatürkçü ve vatansever asker diye koymazlar...
Dobra Dobra 4 yıl önce
Yeni açılan caddenin adını "Atatürk Caddesi" yapmanızı sizden beklemiyorduk. Bari günün anlam ve önemine uygun olarak "Demokrasi Caddesi" , "15 Temmuz Caddesi" veya "Şehitler Caddesi" olarak koysaydınız. Günün konjonktürüne çok daha uygun olurdu. " Abdülhamit Han Caddesi" hiç mi hiç uygun olmadı.Bu isim ancak sizi memnun eder. Hendek halkı olarak biz bu isme razı değiliz. Eğer düzeltmezseniz, bundan böyle de biz o caddeye " Yeni Hastane Caddesi" diyeceğiz. Biliyorsunuz ki siz adını ne koyarsanız koyun. Gerçek isim, halkın yakıştırdığı isimdir ve halk arasında da o isim dile getirilir. Sizin kapalı kapılar ardında birilerine yaranmak adına koymuş olduğunuz isim değil...
Asım Ali UZUN 4 yıl önce
Hendeğimize hayırlı uğurlu olsun, kazalar için önlemler alınmalı, çok süratli gidiyor araçlar sıkıntılı bir düzergah uyarı levhaları hala takılmadı
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
0
kar yağışlı