Hendek'te 1. Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması düzenlendi

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu Sağlık, Temizlik ve Beslenme Kulübü tarafından düzenlenen “1.Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu.

Hendek Haber 11.05.2018, 11:33
Hendek'te 1. Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması düzenlendi

YEMEK VE TATLI YARIŞMASINDA TATLI REKABET

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu Sağlık, Temizlik ve Beslenme Kulübü tarafından düzenlenen “1.Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu. Yöresel yemek ve tatlı kategorisinde yapılan yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

21 YEMEK 10 TATLI KIYASIYA YARIŞTI

Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR, Şube Müdürü Bedir BAYRAM, okul müdürleri, yarışmacılar ve veliler katıldı. Yarışmanın yöresel yemek kategorisinde 21 yemek, tatlı kategorisinde ise 10 tatlı jüri üyelerinden puan alabilmek için yarıştı. Yöresel yemek ve tatlı kategorisinde beşer kişiden oluşan jüri, yemek ve tatlılar arasında karar vermekte bir hayli zorlandı.

HERKES BİZİM İÇİN BİRİNCİ

Aynı zamanda yöresel yemek kategorisinde de jüri üyesi olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir BAYRAM,  karar vermekte zorlandıklarını ifade ederek “Şehit Mahmutbey Ortaokulumuzun sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere önem vermesi bizleri sevindiriyor. Okullarımızda genelde öğrenci merkezli etkinlikler yapılmakta fakat bu etkinlik direk velilerimize yönelik olarak gerçekleştirilmiş. Velilerimizin bu yarışmaya katılarak destek vermesi okul-veli bütünleşmesi açısından önemli. Yarışmaya katılma cesareti gösteren ve hünerlerini yemeklere yansıtan herkes bizim için birinci. Tüm katılımcıların ellerine sağlık.” dedi.

YEMEKTE YOĞURTLU YUVALAMA

Yemek ve tatlılar jüri üyeleri tarafından şartnamede belirlenen çeşitli kriterler açısından ve 100 puan üzerinden değerlendirildi. Yöresel yemek kategorisinde Serap YARAVUL 91,6 puan alarak yoğurtlu yuvalama ile birinci olurken ödülünü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir BAYRAM’ın elinden aldı. Yöresel yemek kategorisinde Nisa SAYDAM 89,4 puan alarak içli köfte ile ikinci olurken ödülünü Atikehanım Ortaokulu Müdürü Kadir GÖRME’nin elinden, 88,6 puan alarak tavuk sarma ile üçüncü olan Zehra AKKANT ise ödülünü Fatih İlkokulu Müdürü Güngör KAYHAN’ın elinden aldı.

TATLIDA KADAYIF DOLMASI  

Tatlı kategorisinde kadayıf dolması ile 90,8 puan alan Seher ÖZDEMİR birinci olarak ödülünü Okul Aile Birliği Başkanı Nazif USTA’nın elinden aldı. İkinci olan Nazlı SEVİM baklava ile 87,4 puan alarak ödülünü Hendek Öğretmenevi Müdürü Saim TUNÇ’un elinden, Kıbrıs tatlısı ile 83 puan alarak üçüncü olan Saliha MERAKLI ise ödülünü Yeşilyurt İlkokulu Müdürü Hakan ÖZ’ün elinden aldı.

Yarışmanın sonunda katılımcılar ve jüri üyeleri toplu hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra tüm katılımcılara günün anısına porselen kupa hediye edildi.

Yorumlar (0)