Hendek Sümbüllü mahallesinin içmesuyu sorunu çözüldü

Hendek’e bağlı Sümbüllü Mahallesi’nde başlattığı 15 kilometrelik içmesuyu hattı çalışmasıyla bölgedeki 60 yıllık su sorununu çözüme kavuşturdu. 

Hendek Haber 05.11.2016, 09:28 05.11.2016, 09:38
Hendek Sümbüllü mahallesinin içmesuyu sorunu çözüldü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanına dahil olan bir mahallenin daha içmesuyu sorununu çözüme kavuşturdu. Hendek ilçesine bağlı Sümbüllü Mahallesi’nde yapılan içmesuyu hattı çalışmaları ile bölgedeki eski ve işlevini yitirmiş tüm hatlar yenilendi. Yaklaşık 60 yıldır mahallelerinde su sıkıntısı çektiklerini belirten Sümbüllü Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakıroğlu, bölgedeki tüm içmesuyu hatlarının baştan aşağı yenilenmesi ve 15 kilometrelik yeni içmesuyu hattı için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkür etti.


Mahallemiz Temiz ve Bol Suyla Buluştu

Sümbüllü Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakıroğlu, “Bugüne dek su konusunda büyük sıkıntılar çektik. Ben 60 yaşındayım, kendimi bildim bileli Sümbüllü Mahallemizde hem suyumuz yetersizdi hem de temiz su sıkıntısı çekiyorduk. Mahallemizin hiç su ulaşmayan kısımları dahi vardı. Güzel bir haberle SASKİ’nin yetki alanına dahil olduk. SASKİ, yağmur çamur demedi, mahallemizdeki 60 yıllık su sorununu çözüme kavuşturdu. Mahallemizi su ile buluşturdu. Gerçekten bu yaşımda mahallemizin temiz ve bol su ile buluştuğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Mahallemizi su ile buluşturan ve günün herhangi bir saatinde kendilerine ulaştığımızda problemlerimize hızlı çözümler bulan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu,  SASKİ Genel Müdürümüz Rüstem Keleş ve tüm ekibine mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Yorumlar (1)
Muhsin 5 yıl önce
hendek'te su sorunları yoğunlukta bölüm bölüm yapıyorsunuzda neden insanları saat zoruyla hizmet getiriyorsunuz, daha önce neredeydiniz
10
açık
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı