Hendek Şehit Mahmutbey Öğrencileri Finallerde

Türkiye genelinde gerçekleştirilen 3. Ulusal Tales Matematik Uygulamasında Şehit Mahmutbey Ortaokulundan dört öğrenci, büyük bir başarıya imza atarak Aydın İlinde gerçekleştirilecek final sınavına davet edilmeye hak kazandı.

Hendek Haber 06.05.2018, 11:00
Hendek Şehit Mahmutbey Öğrencileri Finallerde

8-9 Mart tarihlerinde ülke genelinde birinci aşaması gerçekleştirilen 3. Tales Matematik Uygulamasına Hendek'te ev sahipliği yapan Şehit Mahmutbey Ortaokulunda sınava 79 öğrenci ile katılım sağlandı. Katılan öğrencilerden Türkiye genelinde %3’e giren öğrencilerin başarılı sayıldığı ilk aşama sınavını dört öğrenci ilk aşamayı geçmeye hak kazandı. 8. sınıflarda Hilal Şenyiğit, 7. sınıflarda Yuşa Karapınar, 6. sınıflarda Ahmet Necip Çürüttü ve 5. sınıflarda Melis Arı’nın başarılı olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanması okul öğretmenlerini ve velilerini mutlu etti. Matematik Öğretmeni Betül KEKLİK ve öğrenciler mutluluklarını Okul Müdürü Recep YAZICI ile paylaştılar.

Finalde yarışmaya hak kazanan öğrenciler 5-6 Mayıs tarihinde Aydın’da gerçekleştirilecek Matematik Şenliği ve final yarışmalarında ter dökecekler. Matematik Olimpiyatları Kulübü Danışman Öğretmeni Betül KEKLİK yaptığı açıklamada “Okulumuzda öğrencilerimizin matematiği sevmesi, benimsemesi ve matematiğe ilgi duyması için çabalıyoruz. Bu doğrultuda ilk olarak bu sene kurduğumuz Matematik Olimpiyatları Kulübü ile Hendek çapında 1.Şehmato Matematik Olimpiyatlarını gerçekleştirdik. Kulüp oalrak geçen sene de katıldığımız Tales Matematik Uygulamasına bu sene de katılmayı amaçlamıştık. Birinci aşama sınavında başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılı olan öğrencilerimize final yarışmasında başarılar diliyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
5
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı