Hendek Öğretmen Evinde Sorunlar Sürüyor...

Hendekte bir grup çalışan ve emekli öğretmenler uzun süreden beri öğretmen evinden yararlanamadıklarını dile getirmekteler.

Hendek Öğretmen Evinde Sorunlar Sürüyor...

Öğretmen evi müdürün Hendekte bir gazeteye verdiği, "öğretmen evinin  dünü, bugünü" röportajında yaptığı yenilikleri anlatıyor. Yüklü harcamalarla ihtiyaç yokken dizayn ettiği öğretmen evinden bir çalışan ve emekli öğretmenler hariç kimlerin yararlandığını bilmiyoruz.

   Öğretmen evinde lokale gelen öğretmenlere hizmet verilmemesi müdürün emekli öğretmenlere kaba ve saygısızca davranışları, lokal günlerinin saat 14:00 gibi keyfi açılışı öğretmenlerin yarısının bir buçuk yıl önce terk etmelerine sebep oldu. Bu durum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne defalarca bildirildiği halde durum hiç değişmemiştir. Hizmetin sıfır noktaya geldiği ve burda kalmanın risk taşıdığını gören emekli ve çalışan öğretmenlerin tamamı öğretmen evini terkederek tekel binasının karşısında ki "Asmalı Kahve" denilen yerde buluşarak düğün nişan cemiyetlerini haber verdikleri sosyal ve moral ihtiyaçlarını karşıladıkları, ölüm ve hastalık hallerinde dayanışma içinde oldukları daimi br adrese dönüştürdüler.

      "ŞU ANDA ÖĞRETMEN EVİNE HİÇ BİR ÇALIŞAN YA DA EMEKLİ ÖĞRETMEN UĞRAMAMAKTADIR"
 

Burasının kendileri için uygun olmadığını düşünen öğretmenler son birkez tekrar Milli Eğitim Müdürüne giderek sorunun çözümünü istediler. Milli Eğitim Müdürü kendilerine sözlü değil yazılı şikayette bulundukları taktirde yardımcı olabileceğini söyledi. Bunun üzerine gereğini yapan emekli öğretmenler, aylardır soruşturmanın sonucunu bekliyor ve  şu sorunun cevabını arıyorlar:
"İlgili makam neyi bekliyor? Hiç bir hizmet vermeden devletten maaş almaya devam eden öğretmen evi yöneticileriyle görüşerek öğretmenlerin mağduriyetini çözümünü neden soruşturmanın sonucuna bağladıklarını anlamış değiliz." diyorlar.

"Hendek kamuoyu ve eğitimciler  Milli Eğitim Müdüründen bu sorunun cevabını bekliyor ve bugüne kadar ki sessizliğini anlamlandırmaya çalışıyor." dediler.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 10:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet T.
Ahmet T. - 4 yıl Önce

Milli eğitim camiası olarak öğretmen evinden her türlü imkanlardan yararlanıyoruz. daha evvelki öğretmen evinide çok iyi bilenlerdenim . Birde şükretmesini bilelim Her zaman muhalefet etmeyelim hocalarım .

Orhan
Orhan - 4 yıl Önce

Ogretmenevi temiz olabilir cunku kimse gitmiyor. Gidenler tecrit ile kovulmus. Mekan kucaklayici mekan olmaktan cikmis. Nerde o öğretmenevinin şaşalı günleri. Yetkililere de sesleniyorum. Görmüyorlarmı sorunu, camianın ve ahalinin diline düşmüş öğretmenevi.

faruk
faruk - 4 yıl Önce

Öğretmen evi eski ve yeni durumunu bilien bir vatandaş olarak bu hocalar neyden şikayetçi anlamış değilim.Lokal temiz ve sakin bir ortam gitsin otursunlar ama açılış ve kapanış saatlerine uymak zorunda herkes.Orası bir kurum ve idaresi var disiplinli bir yönetim sergilemektedir.Kusura bakmayın ama sizin amacınız üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi anlamış değilim.

Bahattin
Bahattin - 4 yıl Önce

Uzun südir sosyal litaratörümüze "Yandaş" diye bir kavram girdi .Bu yandaşların görev ve işlevlerini çok iyi bilenlerdeniz.Genelde yandaşların büyük menfaatler karşılığında görev yaptıklarını bilirdik.Şu anki yandaşlığın hakkaniyet ve gerçeklik adına yapıldığı hususunda endişelerim var.Zira hiçbir öğretmen şu an ysşadığı ortamdan mutlu olmamasına rağmen ,bulunduğü olumsuz ve kötü şartları ,öğretmen evine tercih etmektedir. size göre bu tercih çok aptalca olabilir ama onurlu bir duruş olduğunu anlamanız çok zor.

Zehra
Zehra - 4 yıl Önce

Bu yorum yapanlar işin iç kısmını bilmeden bakiyorumda cok rahat konusuyorsunuz. Murat bey bende orda calisanlardanim biz essek gibi calistik 10 numarada hizmet verdik hayirdir yoksa mudur cok yakin arkadasiniz galiba savunma yapiyorsunuz kafaniza gore. Faruk bey disiplin diyorsunuz orada calisan biri olarak disiplinde sifirin altinda. Saatlere gelince madem saatlere uyulmasi gerekiyorsa isine geldikleri insanlar olunca neden gece yarilarina kadar hizmet versiriyordu mudur beyiniz onuda bi sorusturun.ahmet bey bence mudur bey suanki haline sukretsin. Hocalarim hakli ve hocalarima saygi duyuyorum hizmete sadece el atmislar birde sahit olduklari terbiyesiz olaylari dile getirselerdi ozamanda bu sekilde konusabilcekmiydiniz acaba merak ediyorum. Uzaktan davulun sesi hoş gelir diye bosuna dememisler. Ogretmenevi yenilense ne olur yenilenmese ne olur bir ALLAHin kulu oraya gidemedikten sonra. Eski hali yeni hali diye konusulcagina bu zamana kadar boyle durum yasanmadi simdi neden boyle olmus diye işin aslını ogrenip oyle yorum yapin bence.

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Yandaşlık uğruna yanlışa yanlış bile diyemeyen,yüzleri bile kızarmayan troller her yerde..

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Hendek öğretmen evinin eski halini bilenler iyi düşünsün eskiden temizlik vede hizmet yoktu Şimdi ise temizlik vede hizmet çok çok iyi neyin kafasını yaşıyorsun siz

Hendekli
Hendekli - 4 yıl Önce

Makam aldıkça küçülen adam olacaksın resim öğretmelerin çoğunu tanırım dersime girmişlerdir hepsi Harika insanlardır öğretmen evin müdürü değişmediği sürece hiç bir şey düzelmez


SIRADAKİ HABER