Hendek mezbahanesi ve hayvan pazarı taşınıyor

Hendek’in hızla gelişmesi ile şehir içersinde kalan mezbahane ve hayvan pazarı Hendek Belediyesi’nin Akova Mahallesi’ndeki yeni yerine taşınacak

Hendek Haber 29.01.2013, 15:09 30.01.2013, 12:30
Hendek mezbahanesi ve hayvan pazarı taşınıyor
Hendek mezbahanesi ve hayvan pazarı taşınıyor


Hendek’in hızla gelişmesi ile şehir içersinde kalan mezbahane ve hayvan pazarı Hendek Belediyesi’nin Akova Mahallesi’ndeki yeni yerine taşınacak.
 
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek Mezbahanesi için Akova Mahallesi’ndeki taş kırma ve belediye garajına paralel arazinin satın alındığını belirterek mezbahanenin ve hayvan pazarının taşınacağını söyledi. Başkan İnci; “ Taş kırmadan büz ve boru üretimine, beton imalinden iş makinalarının bakımına kadar bir dizi hizmetlerin gerçekleştiği Hendek Belediye üretim tesislerimiz entegre tesislerdir. Her bir yatırımı yaparken önceliğimiz ekonomik, kaliteli ve entegre olabilmeli. İsrafı haram kabul eden bir dinin mensuplarıyız. Dolayısıyla yatırımlarımızı yaparken hem dini hem de kültürel değerlerimize uygun düzeyde yapmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.


Şehir dışına


Hendek Belediye başkanı Ali İnci, “Hendek 2. OSB’nin hareketlenmesi neticesinde ilçemiz ekonomik ivme kazanmış bunun sonucunda ilçemize büyük oranda göçler yaşanmıştır. Bu nedenle ilçemiz ekonomik gelişmişliğine paralel olarak coğrafi ve fiziki olarak da genişlemiştir. Bu durumda eski Belediye Başkanımız Sayın Kamil Kamışoğlu döneminde 1990-1991 yıllarında yapılarak hizmete açılan mezbahane ve hayvan pazarımız şehrin merkezinde kalmıştır.

Dünyanın her yerinde mezbahane ve hayvan pazarları şehir merkezlerinin dışındadır. Bu nedenle vatandaşlarımıza seçim beyannamemde söz vermememe rağmen Hendek’imizin daha yaşanabilir olması için mezbahane ve hayvan pazarını da Akova mahallemize, belediye iş ocaklarının paraleline taşıyacağız” dedi.
Yorumlar (1)
idris usta 9 yıl önce
sayın başkanım sizinle gurur duyuyoruz yolun açık olsun sizinle beraberiz sevgilerimle
29
açık