Hendek Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı

Hendek Belediyesi tarafından yıllardır başlatılan uygulama ile sokaklarda kurban kesimine son verilen uygulamada vatandaşlar kurallara uygun olarak kurbanlarını kesimhanelerde kestirmeleriyle, çevre kirliliği de önlenmiş oldu.

Hendek Haber 18.08.2018, 13:24
Hendek Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı

HENDEK’TE KESİMHANELER DENETLENDİ

Hendek Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Hendek Belediyesi zabıta ekipleri, İlçe Müftülüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından da bayram öncesinde kurban kesimhaneleri titizlikle denetlendi.

Nöbetçi veteriner ve zabıta görevde


İncelemelerde hijyenik kurallar, kesim yapılacak alan ve atıkların atılacağı yerlere kadar titizlikle inceleme yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Mezbahanesinde ve toplu kesimhanelerinde  bir imam bulunup İslami kurallara uygun olarak kesim yapılacak. Herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı nöbetçi veteriner hekim ve belediye zabıta ekiplerine ulaşılabilecek. Ayrıca Hendek Belediyesi tarafından, kontrolü sağlanamayan hayvanların da iğneyle uyuşturularak kontrolünün sağlanması için ekip görevlendirildi.

Vatandaş memnun

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, , sokaklarda kurban kesimleri yapılmaması konusunda vatandaşların duyarlı davrandıklarını belirterek “Hemşerilerimin, sağlıklı bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her türlü tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu yılda, geçen yıllarda olduğu gibi alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirebilmek için çalışmalarımızı tamamladık. Sokaklardaki kötü görüntülere sebebiyet vermemek ve çevre temizliği açısından belediyemiz tarafından her kurban bayramı öncesi toplu kesimhane yerleri tespit ediyoruz. Belediye Mezbahanemizde de kesim yapıyor ve kesilen kurbanı vatandaşın evine kadar götürüp kolaylık sağlıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile kesimhanelerde kurbanlarını kestirebilirler “ Dedi.

Hendek Belediyesi bayram boyunca açık olacak. Vatandaşlar 444 54 03 No’lu telefonu arayarak yardım alabilirler.

Yorumlar (1)
vuslat 3 yıl önce
onları denetleyeceğinize gidin kasapları denetleyin, kurban etlerini işleyecekleri tezgahlarının ne kadar uygunsuz olduğunu göreceksiniz, hendek e hala dışarıdan kaçak et taşıyan kasaplar ve lokantalar car bunlar kesimlerini nerede ne şekilde yapıyor, bir inceleyin
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
17
parçalı az bulutlu