Hendek Kızanlık sıcak asfaltla buluştu

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından şehir genelinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Hendek Kızanlık Mahallesi’nde bulunan 3 bin 800 kilometrelik güzergahta sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.

Hendek Haber 16.08.2017, 11:51
Hendek Kızanlık sıcak asfaltla buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Son olarak Hendek Kızanlık Mahallesi’nde sıcak asfalt serim işlemlerini tamamladıkları bilgisini veren YOLBAK Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, 2019’a kadar asfaltsız grup yolu bırakmamak için şehrin dört bir tarafında yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Kızanlık Mahallesi Muhtarı Haydar Çamur ise çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

4 bin 400 ton sıcak asfalt

Kısa süre önce Hendek Dikmen Mahallesi grup yolunu sıcak asfaltla buluşturduklarını hatırlatan Akbulut, “Şu anda şehir merkezi ve Pamukova ilçemizin 7 mahallesinde çalışmalarımız sürüyor. Hendek Kızanlık Mahallesi’nde de asfalt serim işlemlerimizi tamamladık. Çalışmalarımız kapsamında Kızanlık’ta 3 bin 800 metrelik güzergahı 4 bin 400 ton sıcak asfaltla buluşturduk. Yolumuz yenilenen görüntüsüyle vatandaşlarımızın hizmetinde. Şehir genelinde sürdürdüğümüz sıcak asfalt serim işlemlerimiz programımız dahilinde devam edecek” diye konuştu.

Hizmetten memnunuz

Büyükşehir’in yapmış olduğu hizmetlerden dolayı minnettar olduklarını belirten Kızanlık Mahallesi Muhtarı Haydar Çamur, “Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun yolumuzu yapacağına dair güvenimiz tamdı. 15 yıldır mahalle yolumuz berbat bir şekildeydi. Tozdan boğuluyorduk. Fındık bahçelerimiz toz toprak içinde kalıyordu. Yollarımız yapıldıktan sonra bu sorun artık kalmadı. Tarlalarımızda rahatça hasatlarımızı toplayıp, mahallemize rahat bir şekilde gidip geleceğiz. Mahalledeki vatandaşlarımız hizmetten çok memnun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu başta olmak üzere hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (2)
Osman çamur 5 yıl önce
Yolda emeği geçen herkese daha önceki iki yorumda açıkladım 1993 te sıcak asfaltla buluşan köyümüz yollar ham olduğundan çabuk deforme oldu 2003 te tekrar asfaltla buluşan köyümüz 2007 de çalışmaya başlayan katmer ocağında çalışan 60tonluk tırların çalışması İLE yollarımız bozulmuştur muhtarımızın dediği gibi 15 senedir toz içinde kaldık sözleri tamamen yanlış son 6 senedir yol tamamen deforme olmuştur bunun 3 senesi muhtarımızın dönemidir ama orman kesim işlerinde muhtarımızın faliyetlerine kimse bir şey diyemez orman işletmeden teşekkür beklemesi lazım 15 senedir yanlış ak partinin bu yılların veya seçilmiş muhtarların da tenkit anlamı ve o dönemlerde görev yapan tüm birimlerinde tenkit etmek olurki bu yanlışı belirttim 15 yıldır Türkiye çağ atlamıştır ilgililere duyrulur
Osman şahin 5 yıl önce
Öncelikle bu işte emeği geçen başta büyükşehjr belediyebaşkanımız sy zeki toçoğlu ve ve katkı sağlayan herkesten Allah cc razı olsun 15 yıl benim köylüme çektiren o taş ocağının açılmasına ve köy yolunun kamuonlara izin vrenlerin ve 15 yıl köyümüze bir çakıl taşı kadar katkısı olmamış bu ocağa sebep olanların başta ali inci ve diyerleri ni Allaha havale ediyorum mahkemeyi kübrada görüşmek üzre
29
açık