Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek İlçesine Hayran Kaldılar

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Başkan İnci’nin davetlisi olarak geldikleri Hendek’e hayran kaldılar.

Hendek İlçesine Hayran Kaldılar

 Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Başkan İnci’nin davetlisi olarak geldikleri Hendek’e hayran kaldılar.


Sakarya KöprüsüSakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret ettiler. Başkan İnci, Sakarya’da üyesi olduğu tek derneğin Sakarya Yerel Kültür Derneği olduğunu söyleyerek, Sakaryalılık bilincinin oluşmasında Yerel Kültür Derneği’ne çok önemli görevler düştüğünü ifade etti. Dernek üyelerine Hendek’te yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan İnci, Hendek Gençlik Merkezi’ni, kapalı yüzme havuzu, Uludere Çay kenarı düzenleneme çalışmalarını ve Bayraktepe Tesisleri’ni gezdirdi.


2012’de önemli projelerUludere Çayı üzerine yapılan Sakarya Köprüsü’nü çok beğenen dernek üyeleri Başkan İnci’yi yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ettiler. Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aydın, derneğin faaliyetlerinden bahsederek 2012 yılında gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeler hakkında bilgi verdi. Aydın, Sakarya’da Sakaryalılık bilincinin oluşturulmasını hedeflediklerini Sakarya’da bulunan kültürel zenginliklerin bu bilincin oluşmasında önemli olduğunu söyledi. Aydın, “Başkanımız bu konuda bize her zaman destek olacağını belirtmiştir. Kendisine Sakaryalılık konusundaki hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmaları ile örnek olan Başkanımıza bizlerde çalışmalarında destek olmaya hazırız.”dedi.

Çanakkale gezisiBaşkan İnci, Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aydın’a ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan İnci, Yerel Kültür Derneği’nin 18 Mart’taki Çanakkale gezisi ile ilgili bir otobüsün masraflarını da kendisinin karşılayacağını söyledi.YORUM EKLE
YORUMLAR
özden.duyar
özden.duyar - 8 yıl Önce

süperman başkan

SIRADAKİ HABER